Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Американські лікарі розповіли, чи впливають смартфони на кардіологічні захворювання

Американські кардіологи не знайшли великої загрози для серця чи кардіо апаратів від сучасних смартфонів.

Про це повідомляється на сайті Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), інформує “Прямий“.

У висновку відомства йдеться, що оснащені магнітами гаджети можуть короткочасно впливати на роботу імплантованих електронних медичних пристроїв. Зокрема, називалося вплив девайсів на кардіостимулятори і імплантовані дефібрилятори. Однак в ході тестів вдалося з’ясувати, що велику небезпеку для здоров’я смартфони та інші розумні пристрої не несуть.

“Ми вважаємо, що ризик для пацієнтів невеликий, і зараз агентству не відомо про будь-які побічні ефекти, пов’язані з цією проблемою”, – заявив доктор медичних наук Джефф Шурен (Jeff Shuren). Однак через зростання популярності девайсів з вбудованими магнітами споживачам варто уважно ставитися до вибору пристроїв, а пацієнтам – дотримуватися деяких правил по експлуатації апаратів.

“У висновку FDA говориться, що при безпосередній близькості гаджетів до медичного обладнання останнім дійсно може вийти з ладу на нетривалий час. У зв’язку з цим медики рекомендували людям з кардіостимуляторами та імплантуються дефібрилятором перед покупкою певних гаджетів консультуватися з лікарями. Також фахівці радили не носити апарати з магнітом поблизу місць розташування медичних пристроїв – на відстані як мінімум 15 сантиметрів”, – йдеться у повідомленні.

Фото: REUTERS

Система Orphus