Ви тут:
Медицина Суспільство 

Алергія, астма, порушення згортання крові: протипоказання до вакцинації проти COVID-19

У Полтавському обласному центрі громадського здоров’я розповіли чи є проти показами до вакцинації алергія, астма, порушення згортання крові.

● Людям з алергією в анамнезі потрібно ознайомитись зі складом вакцини в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ України (www.dec.gov.ua), на сайті vaccination.covid19.gov.ua та запитати про нього в медпрацівників, які проводять вакцинацію.

● Тяжка алергічна реакція – анафілактичний шок – на вакцину вкрай рідкісна. Вона може проявитися в перші секунди чи хвилини після щеплення. Саме тому людей просять залишитись у пункті щеплення ще на пів години, щоб у разі серйозної алергічної реакції (анафілактичного шоку) їм надали вчасну і правильну медичну допомогу.

● Людям в яких є алергія на пилок чи пил можна вакцинуватись проти COVID-19. Побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для вакцинації взагалі, зокрема проти COVID-19.

● Люди з полінозом чи алергійним ринітом можуть вакцинуватися навіть у період загострення хвороби.

● Люди з онкологічними хворобами також можуть щеплюватись. Такі люди в групі ризику і можуть важко перехворіти на COVID-19 або померти. Вакцини не можуть спричинити захворювання навіть на тлі імуносупресії, бо не є живими «повноцінними» вірусами. Втім, імуносупресія може означати, що вакцинація не матиме належного ефекту. Попри це, якщо у вас буде шанс зробити щеплення, краще вакцинуватися, аби захистити себе.

● Люди з аутоімунними/системними захворюваннями можуть вакцинуватись. Застереження у випадку вакцинації людей з імуносупресією пов’язані не з безпекою (можливими реакціями на вакцину), а з ефективністю вакцинації для них. У таких людей імунна відповідь на вакцину може бути не оптимальною. Незважаючи на це, людям з імуносупресією рекомендується вакцинуватися від COVID-19 і скористатися шансом на захист. Адже захворювання на COVID-19 може бути для них смертельним. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, в ідеалі рекомендують отримати щеплення за два тижні до початку планової імуносупресивної терапії.

● ВІЛ-позитивні люди також можуть вакцинуватись. Люди з ВІЛ – у групі ризику щодо тяжкого перебігу COVID-19.

● Людям з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, діабетом також потрібно робити щеплення. Вакцини від COVID якраз і покликані захистити людей із хронічними захворюваннями, які ризикують важко захворіти на COVID-19 чи померти від ускладнень. Тому їм необхідна ця вакцинація.

● Для вакцинації людей із серйозними порушеннями згортання крові (коагулопатіями) використовують тонку голку (розмір 23G або меншого розміру), після введення вакцини сильно натискають на місце введення (без тертя) протягом щонайменше 2 хвилин. Пацієнту або членам сім’ї, батькам обов’язково повідомляють про ризик розвитку гематоми від ін’єкції.

Система Orphus