Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

8 громад Полтавщини отримали 150 комп’ютерів для бібліотек

31 травня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського урочисто передали бібліотекам області комп’ютери.

На цей захід до Полтави приїхала заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

61 бібліотеці Полтавської області у 8-ми громадах передали 150 комп’ютерів. Це перша партія комп’ютерів в рамках проєкту Міністерства цифрової трансформації “Дія. Цифрова освіта”.

Ми маємо на меті навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки. Запустили безкоштовну онлайн-платформу “Дія. Цифрова освіта”. Там розміщено більше, ніж 55 освітніх серіалів для різної аудиторії. Друга частина нашого проєкту — мережа хабів, створення точок доступу до інтернету, комп’ютерної техніки, гаджетів. Усі люди, які хочуть навчитись цифрової грамотності, можуть це зробити безкоштовно. На жаль, в Україні ще є цифровий розрив і не в кожному домі є доступ до інтернету. Хаби створюються для того, щоб кожен українець міг навчитись цифровій грамотності. Наш пріоритет — допомогти бібліотекам максимально цифровізуватись”, – розповіла Валерія Іонан.

За її словами, загалом в Україні 2120 комп’ютерів вже передали бібліотекам.

Реалізувати проєкт вдалось завдяки наданню техніки партнерами – Favorit Foundation. Також партнерами є Офіс Президента України та Українська бібліотечна асоціація.

На жаль думка, що комп’ютери є в кожній родині – помилкова. Особливо, якщо це стосується сільської місцевості. Дуже хочеться, щоб в кожному селі був доступ до інтернету, щоб кожна людина мала доступ до цифрових знань. Дужа радіємо, коли отримуємо відгуки, що саме завдяки цій техніці літні люди навчились сплачувати комунальні послуги або можуть зв’язати із родичами за кордоном”, – кураторка проєктів Благодійного фонду Favorit Foundation Маріанна Ковеня.

Комп’ютери отримали Оболонська, Гребінківська, Козельщинської, Лохвицької, Глобинської, Котелевської, Оржицької, Семенівської громади.

Як повідомив заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Полтавської ОДА Ігор Панченко повідомив, що зараз на Полтавщині діє понад 170 хабів, де жителі області можуть приходити і через платформу “Дія. Цифрова освіта” навчатись і підвищувати цифрову грамотність.

95% таких хабів створені на базі бібліотек. Маємо амбітну ціль, щоб в кожному населеному пункті, кожній громаді, був доступ до цифрового хабу. Вони будуть на базі бібліотек, шкіл, центрів “Дія”, приватних закладів. У Стратегії Полтавської області на 2021-2027 роки йдеться, щоб як мінімум 200 тисяч жителів були залучені до цифрової грамотності через платформу “Дія”, – розповів Ігор Панченко.

Бібліотеки в класичному вигляді вже трішки пережили. Звичайно, є потреба їх модернізувати. Вони є прекрасними майданчиками по всій області, щоб запровадити цифрову грамотність. А це неможливо без комп’ютеризації. Наразі більше 700 бібліотек є в області і тільки менше половини з них мають доступ до інтернету”, – зазначила Катерина Рижеченко.

До складу КЗ “Публічна бібліотека Оржицької селищної ради” входить 20 бібліотек. З них до інтернету були підключені лише 3. Відповідно, 17 бібліотек були без інтернету. Звичайно, це погіршувало роботу. Сьогодні 6 сільських бібліотек-філій отримають по 2 комп’ютери, один для користувачів, інший — для бібліотекаря”, – розповіла директор Лілія Василькова.

“Покриття інтернетом, техніка для сільських бібліотек – ми надаємо ресурс, щоб громади були спроможними. Така цифрова грамотність надасть змогу отримувати нові професії. Це все веде до того, щоб люди заробляли кошти і могли дозволити собі гідний рівень життя”, – зазначила депутат Полтавської обласної ради Юлія Цибульська.

Перейти до вмісту