Ви тут:
Суспільство 

6 травня – День святого Юрія: народні прикмети

6 травня православна церква вшановує пам’ять Георгія Побідоносця. Святий Юрій (він же Святий Георгій) є одним із найбільш шанованих та відомих постатей серед християн.

На іконах його зображають воїном, який списом пронизує змія, сидячи верхом на білому коні. Ця картина символізує перемогу весни над зимою, святого над дияволом, добра над злом. Юрія Змієборця також називають Святим Георгієм, Георгієм Переможцем. Він є опікуном всіх воїнів та опікуном хліборобства та скотарства, пише РадіоТрек.

Також, 6 травня, в Україні відзначають День піхоти, а в Данії Національний день кави. У четвер іменини відзначають Олександр, Бенедикт, Валерій, Анатолій, Георгій та Юрій, передає maximum.fm.

Було прийнято 6 травня “окликати” молодят: молодь ходила по домівках тих пар, які одружилися менше року тому, гукали їх на ім’я по батькові, виконували для них вінчальні пісні. Молодь за “окликання” від подружжя отримувала частування та подарунки. Також 6 травня господині на ніч вивішували на вулицю вологий рушник. Якщо до ранку він висохне, то цьогоріч буде гарний урожай огірків.

Народні прикмети

Якщо на Юрія тепла погода, то літо буде раннім

Якщо у цей день падає дощ, то сезон буде врожайним

Якщо сильний вітер та похмура погода, то така погода затримається на тривалий час

Якщо птахи літають високо у небі, то незабаром буде потепління

Якщо багато хрущів, то літо буде сонячним та малохмарним

Що не можна робити у цей день

Не можна лаятись та сваритись, а також тримати негативні думки

Не можна займатись садівництвом і важкою фізичною працею

Не можна плакати на світанку

Не можна виходити з дому без необхідності

Не можна відмовляти у допомозі тим, хто цього просить

Фото: freepik

Система Orphus