Ви тут:
Медицина Суспільство 

27 травня – День екстреної медицини

27 травня в Європі відзначають День екстреної медицини. Його мета – привернути увагу до розвитку служби, яка щодня рятує життя та здоров’я людей в екстрених ситуаціях.

Швидка медична допомога є невід’ємною частиною з надання невідкладної допомоги для людини, що потрапила в непросту ситуацію. Робочий процес медпрацівників потребує постійної оперативності, злагодженості та стійкості.

Саме працівники швидкої допомоги першими беруть на себе відповідальність за здоров’я та життя людей, в будь-який час готові прийти на допомогу хворим і травмованим. Цілодобово автомобілі швидкої допомоги виїжджають по самим різним викликам. Невідкладні та фельдшерські, лікарські та акушерські бригади поспішають на виклик, щоб надати кваліфіковану допомогу людині, яка перебуває в критичній ситуації.

В Україні диспетчерська служба швидкої медичної допомоги централізована, має єдиний телефонний індекс для виклику, автомашини забезпечені медичним обладнанням для здійснення першої медичної допомоги під час руху транспорту. З 2009 року загальнодержавним телефонним номером виклику є 103 (безкоштовно).

Нагадаємо, працівники Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги взяли участь в акції на підтримку тих, хто зараз хворіє COVID-19, та медиків, які щодня 24/7 рятують людські життя.

 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я,  25 регіональних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф автономізувалися та підписали контракти з Нацслужбою здоров’я.

“13 млрд грн фінансування отримала екстрена медична допомога в 2020 році. Це у два рази більше, ніж в 2019 році. Всі центри екстреної медичної допомоги в 2020 році стали профіцитними завдяки суттєвому підвищеному тарифу за надання послуги. Куплено понад 1000 автомобілів швидкої медичної допомоги. 416 авто за рекордно низькими цінами закупило держпідприємство “Медичні закупівлі України”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus