Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

24 травня абітурієнти складатимуть ЗНО з іноземних мов

У понеділок, 24 травня, понад 3 тисячі абітурієнтів по всій Україні упродовж 150 хвилин виконуватимуть завдання сертифікаційних робіт з іспанської, німецької, французької мов.

Допуск учасників до пункту розпочнеться о 9:50 і триватиме до 10:50. Звертаємо увагу, що в запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, у який учасникові/учасниці ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску, повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволено лише за наявності таких документів:

-оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

-паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено в Сертифікаті;

-запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

Увага!  Учасника не буде допущено до пункту проведення ЗНО у разі:

-неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката або документа, що посвідчує особу;

-запізнення.

Абітурієнтам радять взяти із собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшечку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які учасник ЗНО зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.

Загальна кількість завдань роботи — 59. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, — 72.

Учасники розпочнуть роботу в тестовому зошиті із завдань частини “Розуміння мови на слух (аудіювання)”.

Під час типової промови, що звучатиме перед початком виконання завдань сертифікаційної роботи, інструктор запропонує абітурієнтам прослухати фрагмент аудіозапису та перевірити якість звуку. Якщо всі учасники тестування підтвердять задовільну якість звуку, один  із них поставить підпис в аудиторному протоколі. Якщо хтось з абітурієнтів матиме зауваження до якості відтворення запису, він має підняти руку й повідомити про проблему інструкторові. Інструктор здійснить передбачені відповідною інструкцією заходи для забезпечення якісного звуку під час тестування.

На виконання завдань частини “Розуміння мови на слух (аудіювання)” буде відведено 30 хвилин. Учасникам запропонують прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин кожний. Запис кожного з блоків фрагментів тексту буде повторено двічі (з німецької та іспанської мов). У записі передбачені паузи різної тривалості. Вони дозволять абітурієнтам ознайомитися з формулюваннями тестових завдань і виконати їх у тестовому зошиті. Після прослуховування усіх записів учасникам тестування буде також надано час (до 10 хвилин) для перенесення відповідей на тестові завдання з аудіювання у бланк А.

Після виконання завдань цієї частини сертифікаційної роботи абітурієнти зможуть виконувати завдання наступних частин у довільному порядку.

Під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

Нагадаємо, зовнішнє незалежне оцінювання стартувало 21 травня тестуванням з хімії. І триватиме до 15 червня. Цьогоріч всього на Полтавщині тестування складатимуть 12 795 учасників. Визначено 8 округів проведення тестування – Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Пирятин, Карлівка, Кобеляки. Працюватиме 71 пункт, з них 15 на базі вишів, 55 — на базі шкіл та один на базі закладу професійно (професійно-технічної) освіти.

В умовах карантину ЗНО проводять з дотриманням усіх правил епіднебезпеки — дотриманням соціальної дистанції, вимірюванням температури, антисептиками. Як  повідомили в Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА, Полтавщина отримала 620 тисяч гривень з субвенції для організації протиепідемічних заходів. На пункти тестування розподілили – 8 522 халатів ізоляційних медичних одноразових, 8 522 захисних щитків, 1 313 літрів дезінфікуючих засобів для обробки рук, 6 упаковок по 330 штук дезінфікуючих засобів для обробки поверхонь.

Система Orphus