Ви тут:
Спорт Суспільство 

18-річний українець – наймолодший велосипедист, який фінішував на Джиро д’Італія за останні 93 роки

18-річний український велосипедист Андрій Пономар подолав усю дистанцію однієї з найпрестижніших світових багатоденок, Джиро д’Італія. Ще до старту змагань Пономар увійшов в історію як наймолодший учасник велогонки за останній 91 рік.

Про це повідомляє “Суспільне|Спорт”

Але Пономар зміг зробити навіть більше – він не просто стартував та проїхав кілька етапів, він подолав усю дистанцію багатоденки. З 8 по 30 травня Андрій Пономар проїхав 21 етап, сумарна дистанція – 3 411 кілометрів!

Закінчивши Джиро д’Італія, Андрій Пономар став наймолодшим фінішером велогонки за останні 93 роки. І установив абсолютний рекорд за позицією у генеральній класифікації для велосипедистів до 20 років – він фінішував на 67-му місці.

Він також наймолодший фінішер велогонки Гранд туру після Першої світової війни.

На подолання усього кілометражу дистанції Андрієві знадобилося 89 годин 36 хвилин 1 секунда – українець відстав від переможця більш ніж на три години. Але він зміг доїхати до фінішу.

Усього в Джиро д’Італія-2021 стартували 184 велогонщики – 143 доїхали до фінішу, 41 зійшов по ходу дистанції. Андрій Пономар не лише фінішував, але й опинився у верхній частині генеральної класифікації.

А у класифікації молодих гонщиків (до 25 років) 18-річний українець Пономар посів 17-е місце.

Система Orphus