Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленський ввів у дію санкції проти контрабандистів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про затвердження рішення Ради національної безпеки та оборони України від 15 квітня про введення санкцій проти 95 компаній і 13 громадян України.

Офіс президента опублікував список як санкційних заходів, так і фірм, що підпали під них. Крім того, опубліковано список українців, проти яких введено персональні санкції.

Куршутов Сеяр Османович
Черепінський Олександр Юхимович
Кукоба Едуард Якович
Доронін Олег Володимирович
Мелконян Тигран Сасуникович
Полуситок Володимир Михайлович
Аминев Денис Марселович
Сердюк Сергій Павлович
Грибанов Михайло Олександрович
Попов Андрій Юрійович
Богданов Олег Валерійович
Дворак Юрій Миколайович
Амірханян Араїк Хачикович

Що стосується фірм і компаній, то в санкційний список потрапили дві російські компанії: Будівельна компанія «Дорлідер» і ТОВ «Граніт-001». Також в ньому значаться 93 українських фірми.

Санкції проти зазначених вище компаній введені строком на три роки. На кожну компанію поширюється загалом 17 обмежувальних заходів:

1. Блокування активів – тимчасове обмеження права користуватися і розпоряджатися майном.
2. Обмеження торгових операцій (повне припинення).
3. Часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України.
4. Запобігання виведенню капіталів за межі України.
5. Призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань.
6. Анулювання ліцензій та інших дозволів, отримання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.
7. Заборона участі в приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах.
8. Заборона публічних і оборонних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб – резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких перебуває у власності іноземної держави, а також публічних і оборонних закупівель в інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовані санкції.
9. Заборона або обмеження заходу іноземних невійськових суден і військових кораблів у територіальне море України, її внутрішні води, порти та повітряних суден у повітряний простір України або посадка на території України.
10. Повна або часткова заборона угод з цінними паперами, емітентами яких є особи, до яких застосовані санкції.
11. Заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на інвестиції в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави.
12. Припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави.
13. Заборона збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, у яких резидент іноземної держави, іноземна держава, юридична особа, учасником якої є нерезидент або іноземна держава, володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або впливає на управління юридичною особою або її діяльність.
14. Введення додаткових заходів у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю.
15. Припинення дії торговельних угод, спільних проєктів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони.
16. Заборона передачі технологій, прав на об’єкти інтелектуальної власності.
17. Інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим законом.
Нагадаємо, 15 квітня глава держави Володимир Зеленський анонсував нові санкції за причетність до контрабанди. За його словами, на засіданні Ради нацбезпеки та оборони прийняли новий пакет санкцій проти контрабандистів.

Система Orphus