Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Завдання МОЗ – максимально захистити кожного медичного працівника, – Садов’як

Для забезпечення безперебійного надання екстреної медичної допомоги важливо максимально захистити кожного медичного працівника. Дорожньою картою МОЗ передбачив щеплення медиків вже під час першого етапу вакцинації. Також розпочалося поступове та стабільне збільшення фінансування екстреної медицини для покращення умов праці лікарів та забезпечення їм гідної оплати праці.

Про це під час онлайн-конференції «Вакцинація від COVID-19 як передумова спроможності медичної системи. COVID-19 і екстрена медична допомога в Україні» повідомила перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як, йдеться на сайті МОЗ.

«Екстрена медична допомога сьогодні – це ключова ланка медицини. Від того наскільки якісно та оперативно вона буде надана, залежить життя пацієнтів. Працівники екстреної медичної допомоги сьогодні перебувають на передовій боротьби із коронавірусною хворобою. Вся система несе велике навантаження, та ми робимо все можливе, аби допомогу надавали безперебійно всім людям, які її потребують. Для цього найперше маємо захистити наших медиків», – зазначила Ірина Садов’як.

Садов’як проінформувала, що розпочали оновлення спеціалізованого автопарку для екстреної медичної допомоги. Протягом 2020 року централізовано закупили більше як 400 машин. Крім того, Центри екстреної медичної допомоги в межах Програми медичних гарантій отримали шість машин. Робота з покращення автопарку триває,  купівлі санітарного транспорту заплановані й цього року.

Заступниця міністра звернула увагу, що МОЗ постійно працює над підвищенням якості надання екстреної медичної допомоги. Фахівці відомства разом з експертами галузі розробляють та актуалізують протоколи надання допомоги відповідно до сучасних результатів досліджень. На сьогодні за деякими нозологіями вже розробили маршрути пацієнта, своєю чергою це якісно впливає на лікування і життя людини.

Система Orphus