Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року поліція Полтавщини розшукала близько сотні зниклих дітей

У розшуку цього року перебували 99 дітей. Усіх розшукали живими та неушкодженими. За офіційними даними відділу ювенальної превенції поліції області, понад 95 % зниклих дітей знайшли та повернули батькам або до навчально-виховних закладів протягом однієї доби.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Як пояснила очільниця ювенальної превенції Полтавщини Ірина Москаленко, у зареєстрованих випадках діти залишали домівки переважно через побутові конфлікти з рідними. Серед інших причин: юнацька закоханість та жадання більшої “незалежності”.

“Як свідчить практика, щасливі діти зростають у щасливих батьків! Вони комунікабельні та доброзичливі до оточення, вміють висловити власну думку та захистити свої інтереси. Таким дітям вистачає енергії на навчання та виконання інших обов’язків, а також на дозвілля. На жаль протилежна реакція на виклики життя та щоденні справи спостерігається у дітей, які не знають батьківської любові. Тож у батьків є привід замислитися: чи все так добре у вашій родині, чи можливо над вашими стосунками потрібно працювати?”, – зазначила Ірина Москаленко.

Поліцейські та психологи надають поради щодо налагодження стосунків з дитиною:

1. Любити дитину такою, яка вона є. Цікавитися її інтересами, потребами, уподобаннями!

2. Робити разом щось цікаве та корисне. Проявіть інтерес до бажань дитини.

3. Будьте щирими у своїх почуттях. Не шкодуйте обіймів, поцілунків і добрих слів. Ґаджети та подарунки не здатні компенсувати нестачу спілкування та батьківського тепла.

4. Заохочуйте самостійність дитини, поступово розширюючи межі дозволеного. Дозволяйте їй висловити власну думку та поважайте її право на вільний вибір.

5. Завжди тримайте слово! Якщо ви щось пообіцяли, зобов’язані – виконати! Якщо вам завадили об’єктивні обставини, неодмінно поясність це та домовтеся про інший раз (визначивши конкретні терміни виконання).

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus