Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З 15 квітня на водоймах Полтавщини відкриють навігацію для малих суден

З 15 квітня до 15 листопада триватиме навігація для маломірних (малих) суден на водоймах Полтавської області.

Про це повідомили під час наради під головуванням т.в.о. начальника Управління інфраструктури та цифрової трансформації облдержадміністрації Сергія Марчишинця. Участь у засіданні взяли представники Нижньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського та річкового транспорту України, сектору поліцейської діяльності на воді Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області, Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА, Полтавської та Кременчуцької РДА, виконавчого комітету Кременчуцької та Горішньоплавнівської міських рад.

Сергій Марчишинець зазначив, що термін відкриття та закриття навігації для маломірних (малих) суден на водоймищах Полтавської області у 2021 році встановлено з 15 квітня до 15 листопада.

Головний спеціаліст відділу державного нагляду (контролю) за маломірними (малими) суднами та базами для їх стоянки Нижньодніпровського міжрегіонального управління Державної служби морського та річкового транспорту України Олег Міщенко повідомив, що спільно з водною поліцією складений план взаємодії і графіки патрулювань у 2021 році. Також він повідомив, що буде проводитися робота щодо інформування власників баз та судноводіїв про додаткові заходи безпеки на воді у зв’язку із будівництвом мосту у Кременчуці.

Разом з тим, посилено відповідальність за керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк десять діб, з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від одного до трьох років.

Під час наради оновили склад робочої групи з питань забезпечення дотримання Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у Полтавській області та розробити спільний графік проведення заходів із забезпечення безпеки судноплавства у 2021 році.

Згідно Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у Полтавській області рух маломірних суден дозволено на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах, Ворсклянській затоці у межах с. Кишеньки та с. Орлик (Кобеляцький район, наразі Полтавський район), у межах гирла річки Сула до с. Погребняки (Семенівський район, наразі Кременчуцький район).

На всіх інших середніх і малих річках, озерах, ставках, водосховищах на території Полтавської області рух маломірних суден з механічною тягою заборонено.

Фото: Управління інфраструктури та цифрової трансформації ОДА

Система Orphus