Ви тут:
Анонс Оголошення Суспільство 

ЮНІСЕФ розробив урок з медіаграмотності та влаштовує розіграш призів для вчителів

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО “Смарт освіта” розробили урок з медіаграмотності для учнів 7-11 класів. Урок створений на основі навчального серіалу BreaktheFake, у якому українські зірки розпізнають та спростовують міфи про COVID-19 та вакцинацію. Вчителі, які скористаються розробкою, отримають сертифікат та шанс виграти подарунки від ЮНІСЕФ. Для участі в розіграші необхідно  провести урок та до 20 травня заповнити анкету за посиланням. Сертифікати будуть відправлені всім, хто виконав умови, після 25 травня 2021 року. 

Про це повідомляють на сайті організації

Урок можна проводити як цілісне заняття в онлайн чи офлайн форматі, або ж використовувати окремі вправи з розробки під час проведення уроків з різних дисциплін, які вимагають навичок медіаграмотності, наприклад, історія, правознавство, біологія, тощо.

Урок спрямований на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам. За даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію. При цьому молоді люди багато часу проводять в Інтернеті та щодня споживають значні обсяги контенту. 

Важлива частина заняття – це робота з навчальними відео. Шість серій дають відповіді на питання про те, звідки беруться фейки, що таке конспірологічні теорії, чому не завжди варто довіряти блогерам, які слова-маркери мають насторожити у публікаціях та які методи допоможуть перевірити справжність фотографії чи відео. Головні герої відео – українські зірки – Джеррі Хейл, Алла Костромічова, Анна Трінчер, Аліна Паш, Костя Клепка та Даша Квіткова. Ведучим освітнього серіалу став Нікіта Добринін.  Серіал допомагали створювати експерти ключових факт-чекінгових організацій України. Урок розробила Марина Дашко, вчителька-методистка, авторка навчальних матеріалів з медіаграмотності.

Проект створений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID та ING Bank. 

Матеріали уроку для завантаження

Система Orphus