Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як заїдати стрес без шкоди для здоров’я: поради нутриціолога

Стрес часто є провокатором неконтрольованого поїдання смаколиків, адже коли нам сумно, нестримно хочеться заїсти ці емоції улюбленим шоколадом або калорійним тістечком. Але така тактика неправильна, а як її коригувати розповіла нутриціолог Юлія Макаренкова.

В Instagram вона пояснила, що дехто під час стресу нічого не їсть, оскільки відбувається викид норадреналіну і апетит, грубо кажучи, блокується надовго, поки людина не повернеться в звичний стан, пише maximum.fm.

Інші ж починають їсти солодке в необмеженій кількості, тому що не можуть себе контролювати. Такий механізм обумовлений падінням рівня дофаміну, і їжа, особливо солодка – це швидкий спосіб його підняти. І це не зовсім правильно, адже ні чого доброго з цього не вийде.

Під час стресу Юлія Макаренкова рекомендує вживати тверду їжу: яблуко, морква, селера, топінамбур, редис. Адже жування знижує рівень кортизолу в слині і зменшує відчуття тривоги і прибирає інші неприємні симптоми стресу. Також жування може підняти настрій через посилення викиду серотоніну.

Також нутриціологиня нагадала, що стрес безпосередньо впливає на травлення. Тож як допомогти травленню:

– ретельно пережовуйте їжу;

– уникайте стресу під час прийомів їжі;

– прийом їжі повинен тривати, принаймні, 20 хвилин.

Фото: pexels

Система Orphus