Ви тут:

Як вибрати тепловий насос

Принцип роботи теплового насоса

Використовуючи температуру навколишнього середовища як джерело тепла допомагають теплові насоси. На teplovyenasosy.com.ua представлено чималий асортимент цих агрегатів.

При поясненні принципу роботи теплового насоса часто проводиться аналогія з холодильником. Дійсно, тепловий насос працює так само, за винятком того, що виробляє тепло (в деяких випадках холод для кондиціонування повітря). Він функціонує, залучаючи калорії, які присутні в навколишньому:

  • повітрі;
  • землі;
  • воді.

У теплообміннику калорії нагрівають газоподібний холодоагент, який при стисненні перетворюється в рідину. Потім теплообмінник передає накопичене тепло воді в бакові. Використовуючи 1 кВт/год електроенергії, тепловий насос виробляє від 3 до 5 кВт/год безкоштовно. Чим більше COP (коефіцієнт продуктивності), тим вище ефективність теплового насоса. Це один з найбільш значущих критеріїв, який необхідно враховувати при виборі теплового насоса. Тому варто зосередитися на середньорічному COP, оскільки це хороший показник, який враховує погодні умови протягом року.

Оцініть свої потреби

Вибір теплового насоса — це складний процес. Пам’ятайте, що важливо звернутися за професійною допомогою. Численні моделі мають досить специфічні конфігурації. Наприклад, вибір теплового насоса для установки в новому і добре ізольованому приміщенні не буде таким самим, як при заміні котла в існуючому будинку. Тут також виникає питання наявних потреб, серед яких:

  • опалення;
  • гаряче водопостачання;
  • охолодження в літній період.

Також, вибираючи тепловий насос, необхідно враховувати, який тип нагрівальних приладів ви використовуєте:

  • радіатори/конвектори;
  • система теплих підлог;
  • тепловентилятори.

Завдяки цим важливим параметрам досягається точність калібрування при установці. Якщо у вас буде встановлено тепловий насос, що перевищує ваші потреби, це викличе додаткові витрати як на його придбання, так і на збільшене число циклів (отже і на електроспоживання), а також на амортизацію. В іншому випадку, якщо тепловий насос буде меншим, то він не зможе вирішувати ваші задачі, і ви потребуватиме резервної системи.

Аеротермальний тепловий насос

Найбільш використовувані в домашніх умовах системи — аеротермальні теплові насоси, які залучають калорії з повітря. При правильному підході повернення інвестицій буде швидким. Цей період варіюється від 3 до 8 років, залежно від обставин. Геотермальні теплові насоси (калорії беруться з землі) або гідротермальні (з води) досить рідко використовуються при будівництві нових споруд через високу вартість і складнощі при узгодженні та реалізації проекту.

Система Orphus