Ви тут:

Як вибрати рюкзак?

Який рюкзак варто вибрати, щоб його було зручно носити, а потім не боліла спина? Серед безлічі моделей можна і розгубитися. 

Як же правильно підібрати рюкзак?

Об’єм

  • Для одноденних виходів без ночівель підійде рюкзак об’ємом в 20–25 літрів.
  • Для походів вихідного дня з 1–2 ночівлями обсяг рюкзака повинен бути приблизно 40–50 літрів.
  • Для походів тривалістю 7–10 днів обсяг повинен складати 75–85 літрів.
  • Для походів від двох тижнів рюкзаки беруть від 90 літрів й більше.

Тут необхідно дати кілька пояснень. По-перше, ці рекомендації по літражу стосуються літніх походів. Якщо ви йдете в міжсезоння або взимку, то збільшуйте рекомендований літраж на 10-20 літрів. По-друге, враховуйте обсяг своїх речей. Сучасне спорядження щороку стає легшим і компактнішим. Якщо поставити собі за мету, то обсяг речей на тижневий похід можна вмістити в рюкзак на 60 літрів. А можна укластися в 90. Так що не зайвим буде зробити ревізію спорядження перед покупкою рюкзака, це так само допоможе визначитися з об’ємом. На ринку не існує єдиного стандарту вимірювання об’єму рюкзаків. Навіть у одного виробника різні моделі рюкзаків одного обсягу в реальності можуть дуже відрізнятися. 

Вага

Визначтеся, яку вагу ви носитимете у рюкзаку. Передусім потрібно знати відмінності в конструкції рюкзаків. Основа рюкзака — це його підвісна система, вузол в якому об’єднані:

  • спина рюкзака;
  • поясний ремінь;
  • лямки.

Основне завдання підвісної системи — переносити вагу спорядження з плечей і спини на кістки таза і ноги.

З хорошою спинкою, рюкзак не стане легше, він краще розподілятиме навантаження.

Як основу для спинки рюкзака використовують пластикові (рідше карбонові) вставки — їм надають анатомічної форми, додатково конструкцію можуть посилювати однією або декількома алюмінієвими направляючими.

Виробники спорядження постійно впроваджують у виробництво нові матеріали і технології, маючи на меті зробити спорядження (а в нашому випадку рюкзаки) легшими, не втрачаючи при цьому в продуктивності. Експедиційні рюкзаки об’ємом біля 100 літрів важать в середньому 3,5 кг. Цей клас рюкзаків розроблявся для тривалих походів і перенесення важких вантажів — такий рюкзак на старті може важити біля 30 кг і більше.

Вибирайте рюкзак, виходячи з ваги спорядження, яке плануєте в ньому носити. Якщо ви вирішили зупинитися на ультралегкій моделі, то й інше ваше спорядження мусить бути відповідним.

На рюкзаках не вказується, на яке навантаження вони розраховані — це можна оцінити самостійно. Чим жорсткіша і щільніша набивка поясного ременя та спинки рюкзака, тим більше вантажу ви можете у ньому розмістити.

Система Orphus