Ви тут:
Суспільство 

Як карантин та віддалене навчання впливає на дітей? Як батьки можуть допомогти своїй дитині?

Пандемія Covid-19 вже другий рік поспіль не відступає, і вона докорінно змінила наше життя. Особливо страждають від цього діти. Адже карантинні обмеження та дистанційне навчання негативно позначилися на якості освіти в цілому. Останні дані міжнародних досліджень свідчать про те, що дітям не вдається освоювати програму самостійно і встигати виконувати великий обсяг домашніх завдань. Навіть хороші педагоги у розвинених європейських країнах не в змозі допомогти школярам впоратися із навчанням вдома.

Зазвичай подача матеріалу відбувається непослідовно, багато важливих тем просто упускаються. Вчителі не витрачають багато часу на пояснення нового матеріалу, натомість дають більше практичних вправ та завдань. Тож більшість учнів не знає, як правильно їх виконувати. Має недоліки і технічна сторона навчання: у вчителя або учня можуть траплятися перебої з інтернет-зв’язком, внаслідок чого школяр періодично пропускає заняття.

Така ситуація дуже турбує батьків. Вони прагнуть, аби їхні діти здобували якісні знання та не втрачали дорогоцінний час. Адже попереду у школярів складання ЗНО та вступ до вузу. Чим же можуть допомогти своїм дітям батьки?

На що варто звернути увагу при організації дистанційного навчання своєї дитини?

Навіть найкращий педагог не зможе допомогти дитині, знаходячись по той бік екрану. І це, звісно, сумно. Проте покращити ситуацію можуть батьки і навіть самі діти. На засвоєння матеріалу та успішність дитини впливає чимало факторів: облаштування робочого місця, якість інтернет-зв’язку та обладнання, забезпеченість усіма необхідними навчальними матеріалами, зрештою, організованість та самодисципліна. Шкільні знання та успіхи дитини потрібні не вчителям чи батькам – вони необхідні перш за все самим учням.

Онлайн навчання пов’язане з певним ризиком для здоров’я, якщо не контролювати поставу та положення тіла, не дотримуватися санітарних вимог щодо безпеки зору під час роботи за комп’ютером. Така форма роботи вимагає від школяра високого рівня відповідальності та самостійності. Хоча ми спостерігаємо, що діти використовують будь-яку нагоду, щоб відволікатися. Наприклад, дитина може одночасно переглядати пости у соцмережах чи грати у комп’ютерну гру, чого б вона собі не дозволила під час звичайного уроку.

У школяра ще не сформоване належним чином почуття відповідальності. Дитина не вміє правильно розставляти пріоритети, що їй потрібно в першу чергу. Тож це завдання лягає на плечі батьків. Аби полегшити своїй дитині адаптацію до нових навчальних умов, вам слід:

 • максимально комфортно облаштувати робоче місце дитини у відповідності до санітарних норм та правил
 • слідкувати, щоб дитина правильно сиділа та працювала з монітором на безпечній для зору відстані
 • проводити постійні виховні бесіди з дітьми, пояснюючи їм важливість та необхідність навчання
 • контролювати виконання учнями домашніх завдань та заохочувати їх за старання і успіхи
 • обговорювати з дитиною її інтереси та майбутню професію, згадати про досвід успішних людей
 • мотивувати дитину власним прикладом

Батькам потрібно вчасно виявити проблему своєї дитини та спрямувати всі сили на її подолання

Головне у вихованні дітей – це діалог та довірливе спілкування. Адже зараз дитина відокремлена від однолітків і звичного ритму життя й дозвілля. Тож вона може почуватися самотньою. Важливо пояснити дітям, що відбувається, навіщо це потрібно і обов’язково поцікавитись, що відчуває з цього приводу сама дитина.

Запитайте, чи не потрібна їй допомога, чи не страждає вона від нестачі спілкування. Можливо, школяр саме зараз переживає стрес і йому потрібна психологічна підтримка. В такому разі – саме час звернутися до психолога. Важливо своєчасно розпочати боротьбу з проблемою, аби вона не завадила подальшому розвиткові та становленню дитини у соціумі.

Через пандемію і не досить якісне навчання учень міг відстати із одного чи декількох предметів. Така дитина теж відчуває напруження та небажання далі вчитися. У цьому випадку їй допоможе репетитор чи додаткові уроки з педагогом. Намагайтеся відслідковувати успішність школяра, постійно запитуйте, з чим у нього виникає найбільше труднощів. А для десятикласників потрібна уже підготовка до ЗНО, адже часу залишилось не так і багато.

Слід розуміти, що діти страждають через карантинні обмеження не менше за дорослих, а подеколи й більше. Але допомога батьків має починатися з діалогу та розуміння. Саме ви можете:

 • довідатися про складні моменти у навчанні та житті вашої дитини
 • разом з нею обговорити ситуацію та прийняти розважливе рішення
 • дати відчути дітям, що ви їх підтримуєте
 • знайти хорошого професійного викладача
 • переконатися у результативності додаткових занять та комфорті дитини
 • поліпшити впевненість школяра у своїх силах та надихнути його на нові досягнення

Підготовка до ЗНО та інші непрості завдання допоможе вирішити сайт Buki

Допоможіть своїм дітям успішно адаптуватися до навчання онлайн! Зробіть це навчання корисним, легким та цікавим! Ви можете забезпечити дитині усі необхідні зручності і мотивувати її до відповідального навчання, принаймні для здобуття омріяної професії. Покажіть своїм дітям, що вчитися нелегко, однак надзвичайно цікаво та захопливо. Навчайте їх, що шлях до успіху лежить через постійну самовіддану працю та наполегливість.

Якщо у дитини є найменші труднощі з навчанням, розумінням того чи іншого предмету, слід одразу звернутися до репетитора. Не гайте часу! Адже діти – це наше майбутнє, і саме ми повинні піклуватися про них у цей непростий час пандемії та загальних обмежень. Насправді знайти хорошого репетитора дуже просто за допомогою сервісу Buki. Сайт має високий авторитет серед користувачів і значний досвід у процесі пошуку та підбору потрібного викладача.

На Buki ви можете знайти педагога з будь-якого предмету – математики, іноземної мови, навіть музики чи зарубіжної літератури. До того ж ваша дитина зможе поглиблено вивчати програмування, інформатику, мистецтво чи такі незвичні мови, як китайська, португальська, гінді. За допомогою сайту можна підібрати репетитора з вокалу, гри на тому чи іншому музичному інструменті, а також психолога чи логопеда. Вам потрібно лише:

 • зайти на сайт, обрати предмет та спосіб занять – офлайн чи онлайн
 • скористатися фільтрами пошуку
 • переглянути анкети кращих педагогів
 • обрати репетитора, який найбільше відповідає вашим критеріям
 • заповнити коротку заявку та надіслати її викладачеві
 • очікувати відповіді найближчим часом
Система Orphus