Ви тут:
Суспільство Україна 

ВМС України готуються до участі в міжнародних навчань Agile Spirit 2021

В Одесі розпочалась заключна конференція з планування багатонаціонального навчання Agile Spirit 2021, до якого залучатимуться військові Грузії, США та низки країн-союзників, зокрема й України. Навчання традиційно відбудуться влітку на території Грузії на військових полігонах “Орфоло” та “Сенакі”.

Про це повідомляє АрміяInform.

“Від України до навчань залучатиметься зведений підрозділ морської піхоти. Варто зазначити, що ми не вперше беремо в них участь. Наша мета − підвищення сумісності, вдосконалення та підвищення оперативної спроможності під час планування та виконання операцій у багатонаціональному середовищі, а також розвиток можливостей управління та контролю між Альянсом і країнами-партнерами. Тому, відповідно, особовий склад, який представлятиме нашу країну на навчаннях, це  найкращі”, − розповів заступник командира окремої бригади морської піхоти полковник Володимир Баранюк.

За словами офіцера, сценарій навчань передбачає командно-штабну та польову підготовку з бойовою стрільбою, взаємодію підрозділів із різних країн під час відпрацювання різних тактичних елементів, а також бойову підтримку в комбінованих операціях.

Як повідомили організатори заходу, у навчаннях візьмуть участь 14 країн. Під час відеоконференції учасники детально обговорили умови участі особового складу ВМС ЗС України та загальний порядок проведення навчання в умовах загострення ситуації у зв’язку зі значним поширенням COVID-19.

“Враховуючи нинішню ситуацію, Грузія висуває певні вимоги до країн-учасниць у зв’язку з пандемією. Наприклад, мова йде про заборону подорожувати авіалініями та здійснювати пересадки, у такому випадку треба буде проходити самоізоляцію. Тому командувачем ВМС ЗС України було ухвалено рішення транспортувати підрозділ, який залучатиметься до навчань, кораблями національного флоту до порту Поті”, − зазначила тимчасова виконувачка обов’язків старшого офіцера відділу доктрин, досвіду та багатонаціональних навчань командування підготовки Командування ВМС ЗС України капітан-лейтенант Оксана Сторожук.

Багатонаціональне навчання Agile Spirit триватиме протягом двох тижнів у липні–серпні 2021 року.

“Agile Spirit проводяться щорічно з 2011 року. Вони є одним із компонентів співпраці Грузії з США і НАТО, у рамках якого грузинські військові проходять підготовку для участі в міжнародних миротворчих місіях. Навчання проводяться за сприяння морських піхотинців США раз на 2 роки та чергуються з багатонаціональними навчаннями  NOBLE PARTNER, які також відбуваються у Грузії. У Agile Spirit 2019 взяли участь понад 3000 військових із 14 країн-членів НАТО та країн-партнерів. Серед них − Грузія, США, Велика Британія, Латвія, Литва, Польща, Норвегія, Бельгія, Болгарія, Греція, Чорногорія, Румунія, Туреччина та Україна”, – йдеться у повідомленні.

Наталія Задверняк

Кореспондент АрміяInform

Система Orphus