Ви тут:
Суспільство Україна 

Весняний призов: які “відмазки” найпопулярніші серед ухилянтів

1 квітня, розпочали роботу призовні комісії. Багато хлопців приходять самостійно із твердим бажанням служити в армії, стати моряком чи десантником. Та разом із тим залишається й немалий відсоток ухилянтів, що з року в рік дивують своїм креативом.

Про це йдеться у матеріалі АрміяInform.

“Із нових тенденцій — коронавірус. Тема, на яку, здавалось, взагалі не варто “жартувати”. Але ж ні! Масово починають “втрачати нюх” та “хворіти” на Covid. Одразу скажу, ідея — провальна, адже в медиків — членів призовних комісій є вся статистична інформація, — розповідає підполковник, заступник військового комісара, начальник сектору комплектування Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Потерлевич. — Ще одним популярним варіантом “відмазок” є релігія, усі раптово стають віруючими різних конфесій, що передбачає альтернативну службу. Та, як тільки починаєш спілкуватись із людиною, розумієш, наскільки вона далека від релігії. Якщо тебе вчора прийняли в церкву, то це точно не спрацює, комісія одразу доведе фальшивість ідеї. У районах вже добре знають пасторів, від яких приноситимуть документи хлопці. За місяць-два до призову їхні конфесії стають неймовірно “популярними”.

У військкоматі діляться, що впливати на членів комісії намагаються й батьки потенційних призовників. Надокучливих матерів та татусів одразу відводять у бік.

Читайте також: В Україні розпочали весняний призов: хто має право на відстрочку

“Приїжджає мама і починає своє: “Ну як же він піде? Такий домашній, у нього ж сестричка, за якою треба доглядати, робота біля дому…”. Та, як тільки батьків відводимо в бік, призовник починає проситись на службу: “Візьміть мене! Хочу нарешті вирватись від цієї опіки!”.

“І хоч нині більшість призовників — невпевнені та сором’язливі, у військкоматі запевняють, що за якихось кілька місяців вони стануть зовсім іншими. Дорослими, самостійними та цілеспрямованими”, – йдеться у повідомленні.

Анастасія Олехнович

Фото: АрміяInform

Система Orphus