Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Вчені довели, що собаки вміють ревнувати: будьте обережними з почуттями тварин

Собаки можуть демонструвати ревнощі, якщо господар приділяє увагу іншій тварині, яку чотирилапі сприймають як потенційного “конкурента”.

Про це йдеться у статті в журналі Psychological Science, інформує Прямий“.

Раніше вважалося, що почуття ревнощів неможливе без високого рівня самосвідомості, розуміння свого місця в складних соціальних взаємовідносин народу і положення інших людей.

Вчені змогли підтвердити, що собаки здатні поводитися вкрай ревниво, якщо господар приділяє занадто багато уваги іншій тварині. У дослідженні взяли участь 18 домашніх собак. Їх поміщали у ситуацію, яка викликає відчуття браку любові з боку господаря.

Зокрема, тваринам показували, як господар пестить іншу собаку або пухнастий флісовий циліндр. Пізніше бар’єр між собакою та ними опускали, і улюбленець кидався до господаря, щоб привернути увагу. Якщо ж людина пестила іграшкою, то собака була менш активною.

“Завдяки експериментам вчені дійшли наступних висновків. Ревнощі у тварин виникали лише при взаємодії господаря з потенційним соціальним конкурентом, але не з неживим об’єктом. Реакцію викликала саме взаємодія з чужою твариною, а не просто присутність конкурента поруч. Ревнощі також виникали, коли взаємодія відбувалась і поза прямою видимістю”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Pixabay

Система Orphus