Ви тут:
Медицина Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусної інфекції Pfizer в межах COVAX

16 квітня зранку в Україну прибула перша партія вакцини проти коронавірусної інфекції Pfizer у межах глобальної ініціативи COVAX.

Про це повідомляє hromadske.

Прибуло 117 тисяч доз вакцини Pfizer.

Цією вакциною будуть імунізувати людей у будинках похилого віку та працівників цих закладів. Потім працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби.

«Включення України до механізму COVAX стало можливим завдяки спільним зусиллям усіх, хто підтримує COVAX, а саме внеску від урядів, міжнародних організацій та приватних компаній. Вакцинація від COVID-19 – додатковий інструмент, який ми маємо для стримування пандемії. Наразі вона є пріоритетом в Україні та світі. ВООЗ працює над забезпеченням наявності та доступності вакцин, а також над проведенням безпечного і ефективного процесу вакцинації в Україні. Сьогодні такі партнери як ВООЗ, ЮНІСЕФ, Європейський Союз, USAID, Великобританія та Світовий банк надали пріоритет вакцинації від COVID-19 та виділили ресурси для підтримки цих зусиль в Україні. Забезпечення справедливого доступу до вакцини від COVID-19, особливо для захисту найбільш уразливих груп населення, дасть змогу пом’якшити наслідки пандемії для здоров’я населення та економіки», – сказав д-р Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Голова Бюро ВООЗ в Україні.

Цю партію вакцини планують розділити на дві частини, щоб потім нею ж зробити друге щеплення.

Читайте також: Pfizer та BioNTech просять дозволити вакцинувати їхнім препаратом підлітків

Для зберігання цієї вакцини необхідна температура -70°С. Її можна зберігати й у контейнерах із температурою від 2 до 8 градусів тепла, які має Україна, але тоді термін її використання скорочується до місяця.

Розвозити вакцину до регіонів будуть саме у таких транспортних контейнерах із сухим льодом.

«Оскільки ми забираємо вакцину Pfizer з температури -70 та їдемо робити нею щеплення, то треба чітко розуміти, кого ми в цей день нею вакцинуємо. Ми беремо лише ту кількість доз, яку можемо витратити за день. Вакцину не можна повторно заморожувати, не можна везти назад до холодильника», — каже Віктор Ляшко.

COVAX глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити їхню доставку до країн із низьким та середнім доходом. COVAX доставляє у країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила в реєстр засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.

У межах ініціативи COVAX Україна може безкоштовно отримати вакцини для 8 млн людей. Під час другого постачання, до кінця другого кварталу 2021 року, Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca. 

Нагадаємо, 12 квітня в регіони доставили вакцину CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech.

Система Orphus