Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні з’явиться лабораторія, яка зможе виявляти штами коронавірусної інфекції

Ще донедавна Україна не мала можливості самостійно проводити секвенування – виявлення нових штамів коронавірусної хвороби.

Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький.

У межах співпраці з ВООЗ ми відправляли зразки клінічних матеріалів до референт-лабораторій у Лондоні та Берліні. І за місяць-два отримували результат.

“Країна фактично була позбавлена можливості оперативно реагувати на біологічні загрози. Останні місяці в Україні почали проводити секвенування. ВООЗ надав тест-системи для виявлення мутацій вірусу. Далі ці зразки направляються до двох лабораторій: до однієї великої фармацевтичної компанії та Інституту молекулярної біології та генетики. Але кількість цих досліджень обмежена – приблизно 120 на місяць”, – зазначив Радуцький.

За тими потужностями, які наразі є, ситуація із розповсюдженням мутацій вірусів в Україні наступна. У 21 регіоні циркулює «британський» штам та зареєстрований один випадок «південноафриканського» – у Полтавській області.

“Проводити секвенування в таких масштабах – 120 досліджень на місяць – це тимчасове вирішення проблеми. За стандартами ВООЗ, Україні потрібно проводити на місяць не менше 1 тисячі таких досліджень. Наша країна вже розпочала закупівлю секвенатора для спеціалізованої лабораторії з виявлення штамів вірусу – відповідний тендер проводить Центр громадського здоров’я. Фінансову підтримку надають американська СDC та ВООЗ. Вже в липні має запрацювати українська лабораторія. Вона дозволить проводити більше 1 тисячі досліджень на місяць”, – повідомив Радуцький.

Система Orphus