Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні високий ризик поширення поліомієліту, – МОЗ

В Україні ризик поширення поліомієліту зберігається на високому рівні, насамперед через недостатній (83%) рівень охоплення вакцинацією від цієї недуги. 

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

За оцінками Європейської регіональної комісії із сертифікації ліквідації поліомієліту є ризик передачі інфекції у випадку ввезення дикого поліовірусу або появи деривату вакцинного поліовірусу в 41 країні регіону. Ризик в Україні було віднесено до категорії високих.

За таких умов надзвичайно важливо підтримувати високий рівень охоплення щепленнями. Адже це єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

В Україні є ефективні вакцини в достатній кількості, закуплені за кошти державного бюджету.

Як зазначають у ВООЗ, розповсюдження вірусу припиниться, якщо в країні буде вакциновано понад 95% людей. Відповідно, недостатній рівень охоплення щепленнями в країні може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина й дорослий. Найбільш сприйнятливі до вірусу — діти віком до п’яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Система Orphus