Ви тут:
Суспільство 

В Україні чоловікам дозволили брати 14-денну відпустку при народженні дитини

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною”. Згідно з документом, чоловік має право скористатись додатковою 14-денною оплачуваною відпусткою по догляду за дитиною.

Про це повідомляє Верховна Рада України.

Також така відпустка надаватиметься батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки; бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Прийняття цього закону прокоментувала на своїй сторінці у фейсбук перша леді України Олена Зеленська.

“Особисто я дуже чекала на ухвалення цього законопроєкту. Адже це перший важливий законодавчий крок для розвитку відповідального батьківства в Україні. Для дитини – це можливість відчути тепло та турботу обох батьків з перших днів життя. Для чоловіка – це можливість ближче познайомитися з дитиною та встановити особливий батьківський контакт. Для матері – це велика підтримка. А з точки зору рівності прав – це перемога і для чоловіків, і для жінок у питанні поєднання трудової діяльності із сімейними обов’язками”, – написала Олена Зеленська.

Також новим законом закріплено, що відпусткою для догляду за дитиною до трьох років однаково зможуть скористатися як батько, так і мати. Раніше чоловіки могли піти в таку відпустку, лише якщо мати дитини вийшла на роботу. Тому в родинах, де жінка – ФОП чи самозайнята особа, чоловіки взагалі не мали цього права.

Крім того, для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, батьків, котрі виховують дітей без матері (зокрема у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі) може встановлюватися скорочена тривалість робочого часу.

Система Orphus