Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Полтавській ОДА обговорили питання соцзахисту населення у тергромадах області

7 квітня в облдержадміністрації відбулася робоча нарада щодо організації роботи управлінь соціального захисту населення. Засідання з заступниками голів РДА, які координують роботу соціального захисту населення та  начальниками управлінь провела заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.  

Про це інформує пресслужба Полтавської ОДА.

«До початку процесів децентралізації наша область зарекомендувала себе на високому рівні у сфері соціального захисту. Неодноразово про це говорили на центральному рівні. Працюватимемо, щоб так і було й надалі. У зв’язку з реорганізацією з 25 управлінь соціального захисту утворено чотири. Потрібно відпрацювати, щоб ці зміни не призвели до зниження якості надання послуг, призначення пільг, субсидій та допомог. Варто розуміти, що на місцях ви несете повну відповідальність за реалізацію державних програм, допомог і приділення уваги до кожного отримувача й користувача соціальних послуг у нашій області. Виконання цих завдань потребує дуже відповідального ставлення до роботи» – звернулась до заступників голів РДА Катерина Рижеченко.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко зауважила, що відповідальність за рівень соціального захисту населення мешканців районів несуть РДА. Також озвучила завдання, які стоять перед органами соціального захисту міст і районів. Зокрема, акцентувала увагу на необхідності організувати в області роботу з виплати щорічної разової допомоги до 5 травня. Цю допомогу згідно з  законодавством мають отримати 40 тисяч ветеранів війни та сімей загиблих. Жодних затримок виплат не повинно бути. Нині формуються списки.

Важливою залишається підтримка населення під час оплати житлово-комунальних послуг. У зв’язку з закінченням опалювального сезону потрібно зробити перерахунок субсидій до 15 квітня та забезпечити призначення субсидій на неопалювальний період. На Полтавщині  –  це 170 тисяч сімей.  78 тис. проживають у містах, 92 тис. – в селах.

Директор Департаменту наголосила, що на постійному контролі робота з територіальними громадами. Нині ще в 7 громадах не створені відділи соціального захисту. З ними проводиться координаційна робота, щоб вони забезпечували покладений на них напрямок роботи. Наступного тижня відбудеться навчання для працівників територіальних громад. 

Катерина Рижеченко зазначила, що громади в яких немає відповідних управлінь в найкоротші терміни повинні їх створити. Відповідальність за це лежить на головах громад.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus