Ви тут:
Суспільство Україна 

В ОРДЛО у полоні окупантів РФ перебуває 40 військових та 240 цивільних українців, – Денісова

У полоні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей перебуває 280 громадян України, серед них  40 військовослужбовців.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова після зустрічі з комісаром Ради Європи Дунею Міятович, інформує АрміяInform.

“В полоні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей знаходяться 280 громадян України, з них: 236 цивільні особи і 40 військовослужбовців. Ще 258 людей вважаються зниклими безвісти. Також ускладнилася ситуація з переведенням засуджених осіб, які до середини 2014 року відбували покарання на згаданих територіях. Зараз 450 засуджених, в тому числі 70 осіб довічно позбавлених волі, не можуть бути переведені на підконтрольну уряду України територію”, — повідомила омбудсмен.

До того ж за її словами, Російська Федерація утримує з політичних мотивів 133 громадянина України. 114 з них перебувають у незаконному ув’язненні, з них: 15 — на території тимчасово окупованого Криму, 99 — у РФ. При цьому 78 — громадяни України кримськотатарської національності.

“Людмила Денісова повідомила комісару про незаконні призовні кампанії та заміну демографічного складу населення в тимчасово окупованому Криму, порушення прав власності, прав на освіту рідною мовою, на свободу віросповідання, на свободу думки тощо”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Уповноважений з прав людини ВР

Система Orphus