Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

В Ізраїлі пом’якшують карантин

18 квітня уряд Ізраїлю вперше послабив запроваджені рік тому, на початку коронавірусної пандемії, суворі карантинні обмеження.

Дозволено ходити без масок на відритому просторі, за це більше не притягатимуть до відповідальності, передає Еспресо.TV.

Відновлено повноцінну діяльність на повний робочий тиждень дитячих садків та шкіл. Разом з тим, під час навчального процесу в класах діти мають носити маски.

Подібні послаблення пов’язані зі щепленням більшості дорослого населення (54%) країни. Таким чином, наразі Ізраїль є найбільш щепленою країною у світі, і це попри те, що юдейські релігійні фундаменталісти досі відмовляються щепитися.

Разом з тим, як повідомляє портал Vesty.co.il, керівники державних установ Ізраїлю мають право усувати від праці співробітників, які не отримали щеплення від COVID-19 й відмовляються здати аналіз. Таку постанову виніс уповноважений у справах держслужбовців Даніель Гершкович. Постанова, позгоджена з Міністерством охорони здоров’я Ізраїлю, вступило в силу ранком неділі, 18 квітня.

В постанові сказано, що керівник будь-якої держустанови має право вимагати від працівника сертифікат щодо отримання щеплення або довідку про негативний тест на коронавірус, зданий не пізніше ніж за 7 днів до пред’явлення такої вимоги.

В тому разі, якщо співробітник відмовляється надати необхідні документи, він може бути усунений від виконання службових обов’язків, переведений на іншу посаду або на надомну роботу.

Система Orphus