Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Уповноваженим ВР з прав людини внесено подання Кременчуцькому міському голові щодо поновлення права громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті

До Офісу Уповноваженого надійшли звернення від мешканців міста Кременчук з числа ветеранів війни щодо обмеження їхнього права на пільговий проїзд міським пасажирським транспортом у зв’язку із прийняттям виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради рішення від 23.05.2020 № 768 «Про запровадження режиму обмежень в громадському транспорті в місті Кременчуці» (далі – Рішення).

При опрацюванні звернення встановлено, що пунктом 1.2 Рішення передбачено здійснення на період дії карантинних заходів з 24.05.2020 безкоштовних перевезень всіх пільгових категорій громадян у громадському транспорті лише в період часу з 10:00 до 15:00 щоденно.

Вказаним рішенням обмежується право пільгових категорій громадян на безкоштовний проїзд, гарантоване на законодавчому рівні, зокрема законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про охорону дитинства», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

Уповноважений наголошує, що жодним із положень законодавства не передбачено право органу місцевого самоврядування, утвореної ним комісії чи уповноваженої особи на виконання певних робіт, обмежувати вже встановлені законами України та актами Кабінету Міністрів України права на пільги окремих категорій громадян. Відтак пункт 1.2 Рішення є протиправним.

У зв’язку із цим Уповноваженим внесено подання Кременчуцькому міському голові щодо скасування пункту 1.2 Рішення та поновлення права громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті міста Кременчука.

Доцільно зазначити, що позиція Уповноваженого узгоджується із наявною судовою практикою, де подібні рішення органів місцевого самоврядування визнано протиправними та нечинними (рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 01.10.2020 у справі № 340/2637/20, Миколаївського окружного адміністративного суду від 30.11.2020 у справі № 400/1926/20, Чернігівського окружного адміністративного суду від 05.01.2021 у справі № 620/5022/20).

Питання відновлення соціальних гарантій громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті на території міста Кременчук Полтавської області перебуває на контролі Уповноваженого.

 

фото: Кременчуцька газета

Система Orphus