Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські медіаексперти розповіли, навіщо РФ запустила фейк про нібито вбитого ЗСУ хлопчика

На Мультимедійній платформі іномовлення України “Укрінформ” відбувся брифінг, присвячений викриттю дезінформації за тиждень, на тему: “Загибель дітей на окупованих територіях: як Росія ескалює ситуацію в інформаційному полі”.

Організатори заходу – Міністерство культури та інформаційної політики України та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

За словами керівниці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любові Цибульської, повідомлення про хлопчика з селища Олександрівське, який нібито загинув після того, як безпілотник ЗСУ скинув гранату є інформаційною операцією Кремля. Головна мета – дискредитація України та ЗСУ у світі.

“Росія постійно збирає інформацію про подібні випадки спотворює її і використовує у своїх цілях. Цікаво, що фейк широко транслювали, навіть, деякі українські ЗМІ. Російські ток-шоу говорили про це тиждень. Порівнювали ситуацію зі Стебницею, про яку неодноразову згадував Путін. Так, дійсно, хлопчик загинув, але жодних доказів причетності до цього ЗСУ немає. Населений пункт, де сталася трагедія знаходиться на значній відстані від лінії розмежування, там працюють російські РЛС, які глушать сигнали безпілотників”, – розповіла Любов Цибульська.

Підтвердила загибель Влада Дмітрієва і місія ОБСЄ. У її звіті було зазначено, що дитина померла внаслідок вибуху. РФ теж використовує цей звіт тільки додає, що вибуховий пристрій впав з неба. Місія дісталась міста події, але жодних слідів, які б могли прояснити ситуацію там вже не було.

За словами Любові Цибульської, Росія широко поширювала цей фейк і за кордоном. Їй потрібен “казус беллі” – формальний привід для розв’язування війни. Також у Кремлі дуже полюбляють символізм, а попереду, 21 квітня, звернення Володимира Путіна до Федерального Зібрання, та 9 травня.

Як розповіла представниця ГО “Детектор медіа” Галина Петренко, широко поширювали фейк і ЗМІ так званої “ДНР”.

“Новину розганяли у соціальних мережах та місцевих ТБ-каналах. Варто наголосити, що у день загибелі дитини 2 квітня, репортажів з місця події не було, хоча були сюжети про незначні події. Фейкові ЗМІ плуталися у деталях трагедії. Казали лише, що вибухівку скинули з повітря”, – розповіла Галина Петренко.

Інтернет-проєкт “Стопфейк” зв’язався з сусідами родини, у якій сталася трагедія. Вони розповіли, що вибух був, але ніяких слідів безпілотника вони не бачили. За їхніми словами, могла здетонувати вибухівка, яка знаходилась у дворі.

 

Система Orphus