Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Україна готова до будь-яких провокацій, – Зеленський про скупчення військ РФ поблизу українського кордону

Президент України Володимир Зеленський відреагував на скупчення військ Росії в окупованому нею Криму та поблизу українського кордону.

За словами Президента, так країна-агресор намагається створити відчуття загрози. Крім того, стягнувши війська, РФ прагне тиснути на Україну під час переговорів щодо припинення вогню та встановлення миру на Донбасі.

“Питання війни та миру на сьогодні я розділив би на два пункти. Насамперед – про Донбас. Так, ескалація помітна з початку року. 20 загиблих і 57 поранених – тільки за перші місяці. Така ціна війни та відстоювання нашої незалежності, суверенітету й територіальної цілісності. Нашої України. Санкції проти Віктора Медведчука, наша голосна та тверда позиція щодо незалежності України та просування до миру й беззаперечна підтримка з боку західних партнерів дратують ворога, що вторгся на Донбас і окупував Крим. Це зрозуміло. Як зрозуміло й те, що ми хотіли б повернутися до тих умов, коли режим припинення вогню діяв ефективніше – як з 27 липня 2020 року, коли впродовж місяців у нас було в десятки разів менше поранених і загиблих. І ми над цим працюємо”, – написав Володимир Зеленський у фейсбуці.

Другим пунктом Зеленський назвав нарощування присутності російських військ на кордоні з Україною.

“Гра м’язами у форматі військових навчань і можливі провокації вздовж кордону – це традиційна справа Росії. Таким чином вона намагається створювати атмосферу загрози та водночас – тиску під час переговорів щодо припинення вогню та щодо миру як нашої цінності. Наша армія – це не лише сила та міць, це також мудрість і виваженість. Наша держава – це єдність. Ми завжди готові до будь-яких провокацій”, – зазначив він.

Процес перемовин щодо миру нелегкий, наголосив Володимир Зеленський.

“Але ніхто й не сподівався, що буде легко. Завжди боляче втрачати наших людей. Кожна звістка про загибель дається з болем сім’ям, родичам, усім українцям і мені як Президенту. Саме тому ми не зупиняємось і домовляємося про перемир’я як про найшвидший тактичний крок. Наша ж стратегія – обов’язково мир і повернення наших людей і територій”.

Нагадаємо, Російська Федерація готова до широкомасштабних провокацій проти нашої держави. Про це свідчить розвідувальна інформація, яку отримала воєнна розвідка України.

Фото: Офіс Президента

Система Orphus