Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україна до кінця травня має отримати не менш ніж 1,7 млн доз вакцин проти COVID-19, – Степанов

Україна в рамках глобальної ініціативи COVAX до кінця травня має отримати не менш ніж 1,7 млн доз вакцин проти COVID-19.

Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав в ефірі одного з телеканалів, передає 5 канал.

“За останнім повідомленням COVAX, ми очікуємо 367 тисяч вакцин саме AstraZeneca, яка вироблена в Південній Кореї. Також ми очікуємо 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Це те, що стосується по COVAX, найближчі поставки. Загалом по COVAX до кінця травня ми повинні отримати не менш ніж 1,7 млн доз вакцин”, – сказав Міністр.

Він додав, що з цієї кількості вакцин частина буде зарезервована для проведення другого щеплення вакциною AstraZeneca. Тобто ця вакцина буде призначена для людей, які вже отримали першу дозу щеплення. Степанов уточнив, що цією ж вакциною щепитимуть інших громадян, які не отримали препарат від COVID-19.

Читайте також: МОЗ планує укласти контракти на ще 15 млн доз вакцини проти COVID-19

Відповідаючи на запитання щодо підписання нових контрактів з виробниками вакцин проти коронавірусу, він зауважив, що вже впродовж цього тижня буде підписано контракт на достатньо велику кількість вакцин.

“У нас є підписані контракти, у нас є проплачені кошти. У нас у цих контрактах передбачені відповідні графіки поставок. Наприклад, якщо ми говоримо про вакцину AstraZeneca/CoviShield, то до 31 березня за цими контрактами Україна мала отримати всі 2 млн доз. Тобто, додатково ще 1,5 млн”, – пояснив Степанов.

Та додав, що нині очікується дозвіл уряду Індії на експорт певної кількості доз вакцин.

Система Orphus