Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У закладах профтехосвіти Полтавщини планують відкрити вісім нових спеціальностей

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін на брифінгу 13 квітня розповів про підвищення якості та конкурентоспроможності профтехосвіти, що передбачено Стратегією розвитку Полтавщини на 2021-2027 роки.

Дмитро Лунін зауважив, що за 20 років в Україні кількість учнів професійно-технічних закладів з 307 тисяч скоротилася до 100 тисяч. 

“Маємо дефіцит кадрів. До нас звертаються підприємства з питанням щодо нестачі робітничих професій. Ті ж професії, які вивчають, є застарілими”, – сказав Дмитро Лунін. 

У стратегії розвитку регіону передбачено: ремонт приміщень навчальних закладів вищої, фахової передвищої та професійної освіти, поліпшення матеріально-технічної бази закладів, створення безпечних умов для навчання, повідомили у Полтавській ОДА.

У планах для 8 закладів професійно-технічної освіти придбати обладнання. Це устаткування для майстерні кравців та майстерні з машинної вишивки, шиномонтажу, майстерні з професії “Електрогазозварник” та “Водій автотранспортних засобів”, для лабораторії з професії “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів” та інше.

Читайте також: До 2022 року на Полтавщині планують реконструювати заклади загальної середньої освіти, – Лунін

Дмитро Лунін наголосив, що в закладах фахової передвищої та професійної освіти слід посилювати практико-орієнтований зміст освіти, щоб забезпечити регіон тими кваліфікованими кадрами, які затребувані саме зараз. Тож заплановано відкрити у закладах 8 нових професій та спеціальностей: комп’ютерні науки, харчові технології, авторемонтник, варник харчової сировини та продуктів, оператор лінії у виробництві харчової продукції,  електромеханік з ремонту та обслуговування медичної апаратури,  машиніст дорожньо-будівельних машин, агент з організації туризму. 

Крім того, для безпечних умов навчання в закладах професійно-технічної освіти планується облаштувати протипожежну сигналізацію та системи блискавозахисту. Такі ж системи будуть в усіх 60 опорних закладах загальної освіти, ліцеях, інтернатах.

Система Orphus