Ви тут:
Культура Суспільство 

У світі відзначається день рок-н-ролу

13 квітня свято відзначають ті, для яких рок-н-рол став не тільки музикою, а стилем і способом життя.

Як повідомляє сайт ТДАТУ, свято відзначається щорічно 13 квітня, хоча історична подія, яка послужила основою для свята, відбулася днем ​​раніше: 12 апреля 1954 Білл Хейлі (Bill Haley) записав сингл «Rock Around The Clock», що став знаковим в новому музичному напрямку, який швидко подолав кордони США і поширився по країнах і континентах, кинувши виклик суспільству і традиціям.

В середині 20 століття, невдовзі після Другої світової війни, люди прагнули до спокою і розміреного життя. Потрясінь ніхто не хотів. Відображенням суспільних настроїв була музика того періоду – спокійна і сентиментальна, з солодкоголосим вокалом. На офіційному музичному Олімпі США просувалася ідея захистити культуру білих від дикої культури чорних і створити добропорядний спосіб респектабельного американця. Поряд з офіційною музикою, в Америці жила і зовсім інша – гучна, ритмічна, повна життя – ритм-енд-блюз. Одного вечора диск-жокей радіостанції Клівленда Алан Фрід узяв на себе сміливість «прокрутити» в ефірі записи в стилі ритм-енд-блюзу. А щоб не шокувати «білу» публіку, придумав йому іншу назву – «рок-н-рол». Завдяки Алану Фріду, замаскований ритм-енд-блюз зазвучав на повну силу, ставши доступним всім, незалежно від кольору шкіри.

Першою зіркою рок-н-ролу серед білих виконавців став співак гітарист Білл Хейлі. Його коктейль з ритм-енд-блюзу, кантрі і вуличного сленгу мав приголомшливий успіх. Серед засновників напряму був і легендарний Елвіс Преслі, який став кумиром підлітків і молоді. Його стиль одягу, манери і рухи ставали прикладом для наслідування.

На початку 1960-х з’явився новий стиль в рок-н-ролі – поп-рок. Четвірка Ліверпуля своїми композиціями запустила в світ епідемію «бітломанії». У 1964 році з’явилися «Rolling Stones», що відрізнялися швидким, потужним і технічним звуком.

Система Orphus Поделиться на fb