Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА підбили підсумки роботи ЖКГ за опалювальний період

Сьогодні на апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації підбили підсумки роботи житлово-комунальних підприємств області в осінньо-зимовий період 2020/21 року та проговорили завдання з підготовки до нового опалювального періоду.

Зокрема, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева зазначив, що опалювальний сезон на Полтавщині вже закінчився.

“Фактично остання котельня у місті Гадяч сьогодні зранку вже завершила опалення. Найбільші скарги протягом опалювального сезону у споживачів були на каналізацію. Розрахунки населення показали, що на 15% ми отримали менше оплати за споживання тепла, а розрахунки бюджетних установ скоротилися майже на 30%”, – розповів Едуард Рева.

Тож на сьогодні Полтавщина має заборгованість за газ 1 млрд 152 млн і значну нестачу коштів.

Результат опалювального сезону: на Полтавщині спожили 143 млн кубічних метрів газу. Попри те, що на 1,7 градусів середньодобова температура була вища (зима тепліша), сам опалювальний період виявився довшим за минулорічний.

Щодо водопровідно-каналізаційного постачання, то тут теж є падіння показника оплати, як серед населення, так і серед бюджетних установ.

У свою чергу генеральний директор “Полтаватеплоенерго” Олександр Олексенко розповів, що цей опалювальний сезон підприємство пропрацювало з втратами 62 тис гігакалорій при нормативних 81 тис.

“Підприємством відпущено 693 гігакалорії. Враховуючи втрати, реалізовано споживачам 621 гігакалорії. Фактично сезон був тепліший, ніж нормативно закладено. Маємо проблему з економічною збалансованістю тарифів. Не збалансовані тарифи підприємства є, на жаль, щодо розподілу природного газу (дефіцит 118 млн грн), електрична енергія (9 млн грн) та ін. Загальний дефіцит – 225 млн грн. Це майже 30% від загального тарифу. При цьому за рівнем тарифу наше підприємство посідає найнижче місце в області і нижче середнього по Україні”, – сказав Олександр Олексенко.

 

Щодо розрахунків, то, за його словами, за цей опалювальний сезон населення наростило заборгованості на 69 млн грн. Це у свою чергу негативно позначається на можливостях підприємства укласти угоду з постачальником газу.

Голова правління АТ “Полтавагаз” Сергій Погрібняк висловив стурбованість, що й досі не відомо за якою ціною будуть купляти газ для теплокомуненерго з 1 травня.

“2020-2021 роки є економічно складними у державі. Свій відбиток це залишає і на нашому підприємстві. Наразі спроможність споживачів вчасно і в повному обсязі розрахуватися за розподіл газу бажає залишатися кращою. Болючою є проблема заборгованості перед Полтаватеплокомуненерго. Є проблема, що з 1 травня на інформаційній платформі Укртрансгазу відсутній будь-який постачальник у Полтаватеплоенерго. Сподіваюся, що до відключення споживачів і котелень не дійде”, – зазначив Сергій Погрібняк.

На це голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов сказав, що дане питання хвилює всю Полтавську область. Для його вирішення вже звернулися до Прем’єр-міністра та до Офісу Президента. Там пообіцяли якнайшвидше вирішення. 

 

Система Orphus