Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві завершують будівництво підземного паркінгу для “швидких”

У Полтаві завершують зведення підземного гаража для карет швидкої допомоги обласної служби “103”. На даху паркінгу буде мініпарк для пацієнтів новозбудованого обласного кардіоцентру.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Раніше на місці будівництва був розташований старий гараж, який міг вмістити лише до 30 автомобілів. Новий підземний паркінг буде вдвічі більший: його площа становитиме 2400 квадратних метрів і розрахований уже на 50 “швидких”.

“Це дуже зручно, адже територія біля кардіоцентру, який ми нещодавно добудували й запустили, й обласного центру екстреної медичної допомоги не буде загромаджена ще однією будівлею – величезним гаражем. Натомість полтавці, пацієнти кардіоцентру бачитимуть облагороджену, озеленену територію. Це буде зона відпочинку з лавами, декоративними кущами й деревами”, – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Він додає, що й сама будівля має унікальну конструкцію. Під час будівництва були застосовані бентонітові мати – при потраплянні вологи на них вони розбухають і затримують воду, не пропускаючи її в будівлю. Такий вид гідроізоляції заміняє один метр глиняного замка. Будівельники використовували й спеціальний бетон водонепроникністю W6, який теж не пропускає вологу. Товщина стін сягає пів метра, а щоб зробити котлован під новий паркінг, викопали 14 тисяч кубів землі.

Проєкт будується в межах програми “Велике будівництво” й фінансується коштом ДФРР та обласного бюджету. Об’єкт планують здати вже найближчим часом. На його завершення нещодавно з обласного бюджету виділили 7 млн грн.

Олег Синєгубов додав, що в підземному паркінгу будуть розташовані нові карети швидкої допомоги, які минулого року закупили для області. Всього Полтавщина отримала 165 автівок, значна частина яких уже працює в районах.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus