Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

У Полтаві засудили чоловіка, який намагався надіслати до РФ колекцію скіфських наконечників

Під час досудового розслідування було встановлено, що 37-річний безробітний полтавець купував та перепродавав предмети старовини та археології. 

Про це повідомляє пресслужба Полтавської обласної прокуратури.

У травні 2019 року на одному із сайтів чоловік розмістив оголошення про продаж 53 скіфських наконечників для стріл. Знайшовши покупця у Російській Федерації і отримавши від нього грошовий переказ на 4 тисячі 500 рублів, чоловік упакував наконечники у картонну коробку та у відділенні пошти передав оператору для відправлення, зазначивши у митній декларації неправдиві відомості щодо вмісту міжнародного поштового відправлення, а саме: “сувенір (подарунок)”.

За кілька днів вказане поштове відправлення затримали співробітники Управління Служби безпеки України в Полтавській області. 

За висновком судової мистецтвознавчої експертизи, вилучені з міжнародного поштового відправлення предмети становлять археологічну колекцію скіфських наконечників для стріл VII ст. до н. е. – IV ст. н. е. і належать до культурних цінностей, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення, пересилання яких за межі України заборонено.

“Вироком Октябрського районного суду Полтави чоловіка засуджено за  ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 КК України (закінчений замах на вчинення контрабанди) до 3 років позбавлення волі. До набрання вироком законної сили йому обрано запобіжний захід – особисте зобов’язання”. – йдеться у повідомленні.

До відома: культурні цінності – об’єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.

Колекція культурних цінностей – однорідні або підібрані за певними ознаками різнорідні предмети, які, незалежно від культурної цінності кожного з них, зібрані разом становлять художню, історичну, етнографічну чи наукову цінність. Пересилання культурних цінностей за межі України заборонено.

Система Orphus