Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві виявили “британський” та “південно-африканський” штами COVID-19

У Полтаві зафіксували “британський” та “Південно-африканський” штами коронавірусної інфекції.

Про це повідомили у ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ”.

“Після проведеного (в Лондонській референс-лабораторії Всесвітньої організації охорони здоров’я) секвенування РНК збудника COVID-19, відділеної з назальних змивів хворих у Полтаві – два штами вірусу віднесені до таких, що викликають занепокоєння в усьому світі. Це британський варіант (VOC-20DEC-01 “UК” variant) та південно-африканський варіант ( VOC-20DEC-02 Confirmed “South Africa”)”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: З 3 квітня у Полтавській громаді посилюють карантинні обмеження: що заборонено

Дані варіанти вірусу вперше визначені на території Полтавської області, в світі ці мутантні варіанти вірусу SARS CoV-2 набули поширення та викликають занепокоєння з грудня 2020 року.

Як повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, що ці два штами “є більш агресивними” і “змінюють клінічну картину”.

Що робити в зв’язку з виявлення нових варіантів збудника COVID-19

Публікації у Великобританії (де з’явились та набули поширення мутантні штами) на питання: чи будуть ефективні вакцини проти нового штаму? дають відповідь – практично точно можна сказати – так. У всякому разі на найближче майбутнє. Усі три провідні світові вакцини викликають імунну відповідь організму на наявний білок шипа коронавірусу (білок S, вигляд шипів і дав назву вірусу).

Читайте також: Чому так важливо носити маску правильно в громадському транспорті: роз’яснення ЦГЗ

Вони (вакцини) налаштовують імунну систему на те, щоб вона атакувала різні складові вірусу, а це значить, що навіть попри те, що частина шипа мутувала, вакцини як і раніше будуть ефективними. Налаштування імунної системи( імунологічна пам’ять) – процес, прояви якого далеко не завжди можна з’ясувати аналізами крові, в тому числі і на виявлення окремих видів антитіл. Тому доцільно пам’ятати – захищає вакцинація, а не проведені аналізи.

Залишаються та набувають більшої актуальності: дотримання карантинних та обмежувальних заходів, дотримання соціальної дистанції, респіраторного етикету, використання масок, своєчасна ізоляція при наявності симптомів респіраторного захворювання та при контакті з хворим на COVID-19.

Нагадаємо, у Полтавській області лабораторно підтвердили 693 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. Загалом з початку карантину в регіоні захворіли 56 526 людей.

Система Orphus