Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять Миколи Гоголя

З нагоди 212 річниці від дня народження письменника, драматурга, критика, публіциста, фольклориста  заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко та представники структурних підрозділів ОДА поклали квіти до пам’ятника Миколі Гоголю.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Довідка. Микола Гоголь народився у селі Василівка Полтавської губернії (нині Гоголеве) в поміщицькій сім’ї 1 квітня 1809 року. Навчався в Ніжинській гімназії вищих наук. У 1828 році переїхав до Петербурга, де служив чиновником. У 1829 році написав романтичний твір “Ганц Кюхельгартен”. Після різкої критики на адресу книги він сам же знищив її тираж. Відомим Микола Гоголь став після виходу “Вечорів на хуторі біля Диканьки”. Його статус закріпили “Ревізор” і “Мертві душі”.

 

На тривалий час Гоголь виїхав за кордон, відвідав Німеччину, Швейцарію, Францію, Італію. У 1848 році повернувся в Росію, посилено працював над другим томом “Мертвих душ”, але незадовго перед смертю спалив рукопис. Невдовзі після цього Микола Гоголь помер.

На Полтавщині працює Національний музей-заповідник М.В.Гоголя, який входить до туристично-рекреаційного кластеру “Гоголівські місця на Полтавщині”.

Фото: Полтавська ОДА

 

Система Orphus