Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували діячів ОУН

Патріоти України із громадських організацій Полтави і Полтавщини вшанували світлу пам’ять учасників Українського Руху Опору в Полтаві в часи гітлерівської окупації 1941-1942 рр.

77 років тому, у березні гітлерівці на Полтавському міському цвинтарі розстріляли групу членів Організації Українських Націоналістів (мельниківців), які очолили Полтавську міську управу в перші 6 місяців окупації, щоб допомогти полтавцям вижити в нелюдських умовах гітлерівського режиму.

Голова управи оунівець Федір Борківський і його побратими за активної підтримки свідомих полтавців організували полтавське відділення Українського Червоного Хреста і допомагали військовополоненим ЧА харчами, одягом, ліками, організовували їх визволення із концтаборів Полтави і околиць.

Оунівці, які очолили різні відділи управи, організували життя міста: постачання хліба, роботу лікарень, шкіл, змотивували вчителів і методистів на створення українського букваря для школярів міста та області, видали його 10-тисячним накладом, відновили діяльність кількох храмів Української Автокефальної Православної церкви.

Вони формували у полтавців українську національну свідомість, доносили широким масам ідею української державності. Їм довелося вести боротьбу проти двох окупантів одночасно: радянсько-московської агентури та гітлерівських спецслужб. Завдяки їхній самовідданій діяльності змогли зберегти життя тисяч полтавців і тисяч солдатів та офіцерів ЧА – військовополонених.

Вдячні полтавці провели панахиду і щиро помолилися за світлі душі воїнів добра і правди, котрі поклали своє життя, щоб зберегти життя сотням тисяч інших людей. А це і є мірилом їхньої чесності, гідності, відданості ідеалам українського націоналізму і загальнолюдського гуманізму.

Пісня воїнів УПА «Йшли селом партизани» та вірші глибоко зворушили присутніх…

Віримо, що з кожним роком все більше полтавців приходитиме на це місце, щоб вшанувати самопосвяту наших земляків – оунівців.

Ніна Кирпотіна, голова краєзнавчо-історичного клубу імені Федора Борківського при Полтавській Центральній міській бібліотеці.

Фото: МО ОУН

    

Система Orphus