Ви тут:
Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві підприємці мітингували, вимагаючи рівних умов роботи у період карантину

16 квітня на площі перед Полтавською ОДА знову зібрались підприємці, які вимушені припинити продаж своїх товарів через запровадження в області “червоної” зони адаптивного карантину.

Підприємці говорять, що карантин потрібен, але треба розробити однакові умови роботи для всіх.

“Було оголошено “червону” зону без терміну закінчення. Цей карантин може бути безкінечний. Малий бізнес закривається, а великі торгові мережі продовжують працювати. Чи дотримуються там норм карантину? Я відвідував кілька великих магазинів — температуру там не вимірюють. А це є місце інфікування. Для більшості підприємців малого бізнесу торгівля є єдиним заробітком для утримання родини. Тому люди не задоволені. Підприємці погоджуються на посилені карантинні заходи. Але вони повинні бути однаковими: якщо жорсткий карантин, то для всіх, якщо не такий жорсткий, але з обмеженнями, то теж для всіх”, – розповів перший заступник голови споживчого кооперативу “Народна кооперація Полтавщина” Олександр Лещенко. 

Підприємиця Ліна Кривоколіско, яка має магазини білизни й одягу, називає один зі способів роботи в карантин — онлайн-замовлення чи за попереднім записом.

“Наприклад: покупець телефонує, я його записую на окремий час, коли той хоче прийти й обрати одяг. Таким чином, обслуговую одну людину, потім – іншу. Це дуже легко зробити. Тому у мене і питання: чому так не зробити? Це карантин, чи наступ на малий бізнес? Можна хоч спробувати зберегти бізнес. Моя підприємницька діяльність підпадає під отримання державної допомоги. Дуже рада, що мої продавці можуть отримати по 8 тисяч гривень. Але це ніяк не врятує мій бізнес, бо залишаються податки, орендні плати, ЄСВ, і мені також потрібно щось їсти… Крім того, якщо я зараз не продам весняний товар, то не зможу закупити літній”, – зазначила підприємниця.

Нагадаємо, на отримання державної допомоги у 8 тисяч гривень можна подати заявку на порталі або в застосунку “Дія”.

“Якщо й отримаємо державну допомогу, то ЄСВ і податки не скасували. Виходить так: отримаємо 8 тисяч гривень, але, сплативши податки, кошти знову повернуться в державу. Це ж не допомога. Ми прохали, щоб не давали ніякої допомоги, а просто зняли податкове навантаження. Так було б краще”, – розповіла підприємниця 2-ї групи єдиного податку Любов Чигринець.

Система Orphus