Ви тут:
Суспільство Україна 

У Мінсоцполітики розповіли, скільки громадян користуються добровільними пенсійними накопиченнями

В Україні лише 1 млн громадян користуються добровільними пенсійними накопиченнями.

Про це пише Укрінформ.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, накопичувальна пенсійна система в Україні зараз працює виключно на добровільній основі.

“У 2003 році була в Україні запроваджена, тобто були прийняті закони, трирівнева пенсійна система. Солідарна, яка є сьогодні в країні, вона працює, накопичувальна, другий рівень, не запроваджена в країні, працює тільки добровільний рівень. І знову ж таки, через недостатню увагу влади до цього рівня ми маємо те, що сьогодні добровільними накопиченнями користується лише 9% від кількості застрахованих осіб. Тобто приблизно один мільйон”, – цитує агентство слова Лазебної.

Вона додала, що це “дуже мало” і недостатня увага влади до розвитку добровільних накопичень є “недопрацюванням”.

Вона нагадала, що наразі в Україні внески до Пенсійного фонду України платять 13 мільйонів працюючих українців на користь 11 мільйонів пенсіонерів.

“Можливо, у 2016 році ніхто не міг відповісти, чи правильне рішення про зниження єдиного соціального внеску вдвічі. Всі думали, що відбудеться детінізація, збільшення робочих місць. Цього не сталося. Натомість ми маємо сьогодні два фактори: те, що недофінансовані соціальні фонди, там недостатньо коштів через це, і, крім того, ми спостерігаємо збільшення прибутків великого бізнесу, а кількість робочих місць не збільшилася”, – нагадала Міністр.

За її словами, планувалося, що ресурс від зниження ЄСВ “буде спрямований на накопичувальну систему, тобто трансформується, на накопичувальні рахунки людей будуть відкладені певні кошти, але не сталося”.

Вона додала, що наразі пенсії у більшості українців є низькими. Так, майже 60% пенсіонерів отримують пенсію нижче 3 тис. грн.

Система Orphus