Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Краєзнавчому музеї Полтави посадили магнолії

Територія музейного двору Полтавського краєзнавчого музею поповнилася двома новими деревами. Тут висадили магнолії суланжа (сорт Black Tulip) та зірчаста (Royal Star).

“У нашому музеї вже є представники такого виду рослин, як магнолії. Маємо амбіції зібрати цілу колекцію. Ці – великомірні сформовані представники рослин, які приїхали до нас зі Львова. Музейний дворик повинен мати свої експонати. Для нас ці дерева є справжніми дендрологічними експонатами”, – розповідає заступниця директора з розвитку Полтавського краєзнавчого музею Катерина Бабіч.

Дерева музею подарував місцевий підприємець Артур Кобзар.

“Питання привезення дерев до музею вирішилось за 4-5 днів. Для мене особисто, як підприємця, це перший такий проєкт”, – розповів меценат.

Нові дерева доповнили колекцію музею, яка до цього налічувала 6 екземплярів магнолії.

Довідка. Магнолія (Magnolia) — великий рід рослин родини магнолієвих, містить близько 210 видів, названий іменем французького ботаніка П’єра Маньоля (фр. Pierre Magnol). Рід включає як вічнозелені, так і листопадні дерева, деякі до 30 м заввишки. Листки черешкові чергові, шкірясті, еліптичні або обернено яйцеподібні, цілокраї, зверху голі, блискучі, зісподу — опушені. Пагони з великими слідами від листків та вузькими кільцеподібними слідами від прилистків. Кора попелясто-сіра або коричнева, гладка, луската або борозниста. Квітки двостатеві, великі (до 20 см у діаметрі), запашні, одиничні, верхівкові; пелюсткоподібні листочки оцвітини різних кольорів — від кремово-білих і зеленкуватих до темно-бузкових, розміщені колами. Цвіте з травня до вересня. Плід — шишкоподібна багатолистянка з великим насінням, часто червоного кольору.

Система Orphus