Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

У кожній громаді з’являться заступники з цифрової трансформації, – Михайло Федоров

Щоб пришвидшити процес цифровізації регіонів, міністерство цифрової трансформації запровадило посаду СDТО — заступників із цифрової трансформації. Вони вже є в кожному міністерстві та поступово з’являються в кожій громаді. 

Про це розповів Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

Алгоритм створення цифрової громади:

  • створюється посада, на яку призначають людину, відповідальну за цифровізацію;
  • визначається програма та план дій, які затверджуються громадою;
  • профільний відділ приєднується до Мінцифри, щоб почати реформувати систему. 

«Цифровізація — це дуже важливе рішення, тому потрібно, щоб на посаді була людина, яка є перш за все ефективним менеджером. У керівника громади є чимало інших завдань та викликів. Тому потрібні люди, які можуть “пушити” та успішно реалізовувати проєкти на місцях», — зазначив Михайло Федоров.

Мінцифра має чотири основні цілі.:

  1. Перевести всі державні послуги з офлайну в онлайн.
  2. Забезпечити населення України на 95% інтернетом.
  3. Навчити шість мільйонів українців базових цифрових навичок.
  4. Збільшити частку IT та креативної індустрії у ВВП нашої країни з 4% до 10%. 

“Найголовніший виклик для місцевих керівників з цифровізації — побороти недовіру до діджитал-держави. Адже всі технологічні та фундаментальні процеси ми намагаємося закривати в команді міністерства. А на регіони покладаємо процеси впровадження. Найголовніше — щоб люди отримували якісні та зручні сервіси. Щоб жителі невеликого містечка за рівнем наданих послуг нічим не відрізнялись від жителя столиці», – зазначив Миїхайло Федоров.

Система Orphus