Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Котелевській громаді планують реалізувати три проекти з реконструкції дитячого садка, школи та лікарні

Перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін разом із головою Полтавської РДА Дмитром Романовим із робочим візитом побували в Котелевській територіальній громаді. Оглянули ряд об’єктів, які в перспективі можуть бути реалізовані за кількома державними програмами.

Голова Котелевської селищної ради Тетяна Корост розповіла, що в громади є потреба у новому дитячому садку, реконструкції найбільшого навчального закладу та створенні нового реабілітаційного відділення при КНП «Котелевська лікарня планового лікування».

«На території Котелевської селищної ради функціонує шість закладів дошкільної освіти, у яких виховуються 444 дитини. Групи досить переповнені: замість 15 осіб у групах раннього та молодшого віку по 25 дітей, у старших групах до 30 вихованців. Крім того, на черзі до дитсадків Котельви перебуває 98 дітей, з них 80 проживають у мікрорайоні тимчасово призупиненого ЗДО «Ромашка», приміщення якого потребує капітального ремонту», – розповіла Тетяна Корост.

Цей дитячий садок закрили 20 років тому, тому приміщення потребує капітального ремонту: систем водопроводу, водовідведення, утеплення з фарбуванням фасадів, встановлення пожежної сигналізації, системи оповіщення та улаштування системи опалення згідно технічного завдання.

«Дуже добре, що у цієї громади є не лише плани щось відреставрувати, а й уже готові проєкти. Ремонт дитсадка «Ромашка» громада встигає подати на конкурсний відбір проєктів ДФРР на 2022 рік до 15 червня цього року, – розповів Дмитро Лунін. – Дав чіткі рекомендації Мінрегіону, яким має бути технічне завдання проєкту, щоб відповідало сучасним вимогам до дитячих закладів і отримало фінансову підтримку з боку держави».

Крім того в Котелевській громаді планують реконструювати будівлю з добудовою спортивної зали Котелевської гімназії №1 імені С.А.Ковпака. Цей опорний заклад є найбільшим у громаді. У ньому навчаються 800 дітей, що становить 53 % від загальної кількості школярів. Класи переповнені, особливо початкової школи. Функціонує гімназія у двох приміщеннях.

«У приміщенні початкових класів здобувають освіту 311 дітей. Будівля 1950-их років забудови не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам: через вологу стіни та підлога покриваються грибком; вікна та двері потребують заміни через невідповідність сучасним вимогам; вентиляціцйна система не забезпечує необхідного повітряного режиму, а приміщення не обладнане автоматичною системою оповіщення, – розповіла начальник відділу освіти й молоді Котелевської селищної ради Інна Назарко. – Крім того відсутні спортивна зала та ігрові майданчики на подвір’ї».

Тому відділ освіти уже виготовив робочий проєкт реконструкції гімназії в три черги, який наразі проходить експертизу. Громада сподівається отримати підтримку з боку держави за програмою «Спроможна школа» уже цього року.

Селищний голова Тетяна Корост також показала закрите пологове відділення КНП «Котелевська лікарня планового лікування». На базі якого є плани побувати сучасне реабілітаційне відділення для дорослих та дітей (старше 3 років) та лікування порушень опорно-рухового апарату.

Система Orphus