Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кобеляках вшанували пам’ять відомого лікаря Миколи Касьяна

10 квітня 2021 року минає 86 роки від дня народження Миколи Андрійовича Касьяна – українського лікаря – остеопата, академіка Української академії наук, Заслуженого лікаря України, Народного лікаря СРСР, родоначальника мануальної терапії в СРСР та Україні, підполковника медичної служби запасу, мецената.

Напередодні його дня народження біля пам’ятника зібралися представники Кобеляцької міської ради щоб вшанувати пам’ять видатного земляка хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя пам’ятника, повідомляють у пресслужбі Кобеляцької міськради.

Ім’я Миколи Андрійовича занесено до Книги рекордів Ґіннесса 1993 року за те, що протягом 1990 року він вправив хребетні диски 41 тисячі 251 хворому, серед яких 19 тисяч 359 дітей.

Через його чудодійні руки пройшло близько двох мільйонів чоловік з усього світу. Знаменитостей, зцілених їм, не перелічити: Софія Ротару, Йосип Кобзон, Олександра Пахмутова, Олексій Баталов, Полад Бюль-Бюль-огли, В’ячеслав Тихонов, Микола Басков, Геннадій Хазанов, Валентина Толкунова, Павло Попович, Георгій Гречко, Валентина Терешкова.

Іменем Касьяна перейменовано центральну вулицю міста Кобеляки, встановлені меморіальні дошки на каплиці Всіх Святих та адмінбудівлі Кобеляцької міської ради, збудовано пам’ятник Миколі Касьяну на розі вулиць Шевченка і Касьяна, а також присвоєно його ім’я будинку дитячої та юнацької творчості.

Помер Микола Касьян помер 28 жовтня 2009 року.

 

Система Orphus