Ви тут:
Суспільство Україна 

У “Дії” можна буде сплатити податки та задекларувати доходи, – Мінцифра

Міністерство цифрової трансформації спільно з Державною податковою службою анонсували нові податкові послуги для бізнесу в мобільному застосунку та на порталі “Дія”. Презентація послуг відбудеться вже навесні на Diia Summit. 

Про це повідомили у Мінцифрі.

“Вже цієї весни на Diia Summit ми запускаємо електронний підпис у “Дії”, який відкриває нові можливості для цифровізації послуг для бізнесу. Наш наступний крок — ми інтегруємо послуги податкової в “Дію”, щоб створити для українців зручний та простий сервіс. Спільно з Державною податковою службою ми знайшли оптимальний підхід, як реалізувати в кілька кліків сплату податків та подання декларацій для ФОПів на спрощеній системі оподаткування як у застосунку, так і на порталі Дія”, — заявив Михайло Федоров. 

Після перезентації на порталі та в застосунку “Дія” в розділі “Мої податки” для громадян будуть доступними:

-сплата податків;

-подання декларацій для ФОП на спрощеній системі оподаткування;

-довідка про отримані доходи;

-сплачені податки;

-відображення даних про платника податків і стан його розрахунків з бюджетом.

Процеси заповнення декларацій у “Дії” максимально автоматизовано. Система заповнюватиме за користувача всі поля так, що йому треба буде відповісти лише на 4 запитання. До прикладу, сьогоднішня декларація — це 2 сторінки з більш ніж 30 полями. 

Також через “Дію” українці отримуватимуть сповіщення про граничні строки оплати, наявність податкових зобов’язань або заборгованості. Це допоможе уникнути штрафів та зекономить кошти підприємців.

Крім того, “Дію” інтегрують з банками. Завдяки цьому за згодою користувача “Дія” робитиме запит до банку або банків (якщо ФОП має відкриті рахунки в кількох), і відображатиме загальну суму надходжень за обраний звітний період з ФОП-рахунку або рахунків. 

Важливо, що суму доходів бачитиме тільки користувач. “Дія” від вашого імені лише робить запит до банку й заповнює відповідне поле в декларації.

Також Михайло Федоров анонсував великий антикорупційний проєкт з Державною податковою службою, який запустять вже восени, — електронний акциз та електронна марка. Це суттєво спростить процес замовлення, обліку та сплати марок для виробників та експортерів. Що важливо, кожен українець зможе перевірити справжність акцизної марки онлайн та миттєво повідомити про порушення. У рамках першого пілоту — алкогольна продукція.  

Система Orphus