Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Біликах працівники комунальних підприємств та фермери розчищають обочини доріг від бур’янів і молодої порослі

16 квітня на дорозі, що веде з Біликів до траси Полтава — Олександрія, було людно. Близько п’ятдесяти людей, «озброївшись» бензопилами, мотокосами, лопатами і граблями, активно розчищали від старих дерев та молодої порослі обочину дороги. Трудилися не лише комунальники, а й співробітники кількох відділів виконкому, працівники місцевих фермерських підприємств, пише “ЕХО”.

Як розповів заступник білицього селищного голови Сергій Петров, це вже не перша і далеко не остання акція по приведенню дороги до належного стану.

Петров пояснив:

— Білицька селищна рада підписала меморандум про співпрацю з Агенцією місцевих доріг Полтавської області. Вони нам дали дозвіл на видалення дерев і молодої порослі. Ми ж, у свою чергу, працюємо на безоплатній основі. Основну частину робіт виконують працівники комунальних підприємств «Старт» і «Бутенківське». Згідно з вимогами утримання доріг та естетики, всіх отих старих аварійних дерев і молодої порослі, схожої на джунглі, біля проїжджої частини не має бути. Раніше Агенція заключала відповідні договори на розчищення обочин із різного роду і виду приватними підприємцями. Роботи проводилися, але не завжди якісно. От і зараз нам доводиться прибирати за «попередниками», які частину спиляних дерев просто залишили гнити. Усе ми не видаляємо. Ті дерева, що ростуть на безпечній відстані від проїжджої чистини і перебувають у задовільному стані, залишаємо. Усе, що спиляне, забирають для власних потреб комунальники і люди, які працюють. Адже, наголошую, із бюджету ми грошей на ці роботи на виділяємо, Агенція нам теж не платить. Повинен відзначити, що на звернення про допомогу дружно відгукнулися фермери: хто надав техніку, хто прислав своїх працівників. От тут зараз працюють люди, які трудяться у фермерському господарстві Сергія Жука і Олександра Копельця. У Біликах розчищає обочини потужна техніка «Громади». Адже в планах — ремонт асфальтного покриття дороги М-22 в межах селища Білики. А ми розуміємо, що якщо обочина буде вищою, аніж проїжджа частина, то очікуваного результату щодо ремонту ми не отримаємо. Вода стікатиме на проїжджу частину і, замерзаючи, восени та навесні «рватиме» асфальт. Та ж «Громада» і фермер Петро Слоква активно займаються впорядкуванням так званої «камянки», дороги, що йде від колишнього санаторію. Отак от дружно видалимо «джунглі», почистимо обочини і очікуємо належної реакції від Агенції місцевих доріг. Адже ми прохаємо, аби нам дозволили провести розчищення обочин і на дорозі між Біликами і Червоними Квітами.

За словами Петрова, у цьому році селищна рада розраховує при співпраці з Агенцією місцевих доріг провести ремонт дороги не лише в Біликах. Нарешті мають «дійти руки» і до напрямку до Червоних Квітів. Адже дорогою з твердим покриттям той маршрут назвати важко.

Щодо зайнятості на розчищенні обочин чиновників з різних відділів селищної ради, то Петров запевнив, що на робочих місцях завжди хтось залишається і послуги громадянам посадовці надають.

Перейти до вмісту