Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Більську планують створити музей для збереження археологічних знахідок

Більськ має усі шанси стати туристичною родзинкою Полтавщини. Тому на території Історико-культурного заповіднику “Більськ” планують створити сучасний музей, а якому археологи зберуть усі експонати й відтворять давню добу.

Полтавська ОДА за підтримки Державного фонду регіонального розвитку запропонувала на базі колишнього дитсадка створити 2-поверховий музей у східній стилістиці. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Всередині розташовуватимуться 9 адміністративних приміщень, кабінет директора, кімнату персоналу, приміщення для охоронців, кухню для персоналу, вестибюль, холи, коридори, гардероб, архів, експозицію, кімнату для нарад, реставраційну майстерню, фондосховище, золоту кладову. Також облаштують навколишню територію”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Освітлення території, відеоспостереження та Wi-Fi-зона: у Більську працюють над створенням Музею під відкритим небом

Нагадаємо, у Більську започатковано проведення щорічного етнофестивалю “Гелон-фест”. Вперше його провели у 2017 році. Традиційно його проводять у серпні на території Більського городища, що ототожнюють зі скіфським містом Гелон. Існувало воно впродовж 500 років VIII–IV століття до нашої ери. Вже багато років археологи досліджують Більське городище та місце поховання скіфів.

Втім, через пандемію коронавірусної інфекції у 2020 році етнофестиваль скасували.

 

Система Orphus