Ви тут:
Суспільство Україна 

У 2021 році середній розмір лікарняного зріс на 16%

Середній добовий розмір лікарняного у січні-березні 2021 року склав 365,26 грн, що на 16% більше аналогічного періоду минулого року.

Про це повідомили у Фонді соціального страхування (ФССУ).

Згідно з повідомленням, середній розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності від ФССУ склав 365,26 грн у розрахунку на день. За підсумками січня-березня 2021 року цей показник зріс на 15,9% у порівянні з аналогічним періодом минулого року.

Загалом у січні-березні Фонд прийняв на фінансування лікарняні на суму понад 4 млрд грн, що 51,8% більше, ніж у січні-березні 2020 року.

Водночас, у пресслужбі зауважили, що з початку року обсяг надходжень частки від єдиного соціального внеску на рахунок Фонду щомісяця не покриває потребу в видатках за той же період. Так, у І кварталі на рахунок Фонду надійшло 6,85 млрд грн частки від ЄСВ, а потреба у видатках за той же період без врахування заборгованості на початок року склала 8,27 млрд грн, з яких 7,8 млрд грн – видатки на лікарняні, декретні та страхові вилпати потерпілим на виробництві.

У Фонді зазначили, що суттєве зростання потреби у видатках за лікарняними листками спостерігається з осені минулого року та пов’язано із захворюванням українських працівників на COVID-19, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією контактних осіб, сезонним підвищенням захворюваності, а також випадками загострення хвороб через заборону здійснення планових госпіталізацій, відсутність або менші обсяги проходження реабілітаційного лікування на базі санаторно-курортних закладів.

Зазначається, що сума виплат за лікарняним залежить від тривалості страхового стажу та визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за 12 календарних місяців заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьовані з поважних причин. Лікарняний виплачується з шостого дня тимчасової непрацездатності й до моменту одужання або встановлення інвалідності. Перші п’ять днів натомість виплачуються за кошт роботодавця.

Система Orphus