Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч виділили понад 12 млн грн на заходи з соцзахисту постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, – Корнієнко

На Полтавщині  впроваджується обласна Комплексна програма соціального захисту населення. У поточному році на заходи з соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи виділено 12,4 млн. грн., що на 17% більше в порівнянні з минулим роком.

Про це повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

“Виділені кошти спрямовуються на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів  для амбулаторного лікування, безоплатне зубопротезування, виплату адресної допомоги дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи,  сімей у складі яких є діти з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортне лікування”, – зазначила Людмила Корнієнко.

На даний час в області проживає 19,3 тис. громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 9,2 тис. учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, серед них 3,2 тис. мають інвалідність, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, 6,0 тис. громадян, які переселилися із радіоактивно-забруднених територій, 2,5 тисячі дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, 1,6 тис. дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

“Не втрачає актуальності питання санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії. Шляхом  реалізації державної та обласної програм, планується 100% забезпечити оздоровчими послугами тих, хто перебуває на обліку для отримання путівки. Затверджена на Урядовому рівні вартість  санаторно-курортної путівки складає 8 262,0  грн”, – розповіла Людмила Корнієнко.

У межах обласної програми передбачається  виплата   додаткової матеріальної допомога на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області.

“Така виплата проводиться  у разі  якщо вартість путівки в обраному  санаторії,  перевищує розмір  визначений на Урядовому рівні. Допомога виплачується у  сумі фактично проведеної  пільговиком доплати, але не більше 4,0 тис. грн. У 2020 році таку виплату одержали 282 особи”, – додала вона.

За рахунок коштів обласного бюджету вирішили питання  супроводження на оздоровлення осіб з інвалідністю 1 групи, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1. Супроводжуючим особам    виплачується  матеріальна допомога  в розмірі 7 тис грн для придбання путівки разом з особою з інвалідністю.

У квітні в рамках  обласної програми  проведено  виплату адресної  допомоги 1603 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків  аварії на Чорнобильській АЕС  та  13 сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю, пов’язаною з  Чорнобильською катастрофою в розмірі 3,0 тис грн (у 2020 році розмір виплати  складав  2,5 тис грн).

Система Orphus