Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цьогоріч на Полтавщині планують оздоровити 100% чорнобильців 1 категорії

Напередодні відзначення 35-ї річниці катастрофи на ЧАЕС у Полтавській ОДА відбулась зустріч керівництва області з активом громадських організацій чорнобильців.

Обговорили питання соціального, медичного та пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що зараз на території Полтавської області проживає понад 19 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

“У подоланні наслідків аварії на ЧАЕС взяли участь понад 600 тисяч осіб. Значна їх кількість була саме з Полтавської області. Найбільше навантаження було покладене на військові частини, туди направили понад 600 медпрацівників, працювали правоохоронці. На жаль, багато з них отримали велику дозу опромінення і загинули. Сьогодні в Полтавській області проживає понад 19 тисяч громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В тому числі 9 165 безпосередньо учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС”, – зазначив очільник облжержадміністрації.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький переконаний, що зараз потрібно комунікувати з чорнобильськими організаціями, а депутатський корпус Полтавської облради готовий підтримувати ініціативи і допомагати вирішувати проблеми чорнобильців.

“Обласна рада підтримує всі ініціативи ОДА щодо всіх пільг, які стосуються ліквідаторів, чорнобильців, людей, які рятували світ і здоров’я прийдешніх поколінь. Вони зараз потребують уваги з боку органів місцевої влади. Свою особисту роль вбачаю у комунікації з чорнобильськими організаціями і депутатським корпусом облради. Ми готові підтримувати ваші ідеї, які є нагальними”, – розповів Олександр Біленький.

У 2021 році в Полтавській області для допомоги чорнобильцям виділено 13 млн грн у рамках обласної Комплексної соціальної програми. Зокрема, збільшили розміри допомог вдовам ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Також на Полтавщині працюють над покращення умов санаторно-курортного лікування.

“Цьогоріч фінансування збільшено майже на 3 млн грн для реалізації заходів обласної Комплексної програми соціального захисту населення. Вже 1600 вдів чорнобильців отримали допомогу з обласного бюджету по 3 тисячі гривень. Для 1 категорії чорнобильців сума компенсанції на придбання санаторно-курортної путівки буде складати 8 262 грн. Також для Полтавщини збільшена сума на санаторно-курортне лікування для учасників ЧАЕС 1 категорії. Враховуючи кошти державного і обласного бюджетів, ми вперше у цьому році плануємо вийти на показник 100% оздоровлення 1 категорії чорнобильців. Всі 1200 чорнобильців, які перебувають на обліку для одержання санаторно-курортної путівки, обов’язково оздоровимо, якщо не завадить пандемія”, – розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Також вона відзначила, що в Полтавській області є громади, які мають найбільший показник виділення коштів на чорнобильський напрямок. Це Чутівська, Горішньоплавнівська, Петрівсько-Роменська, Великосорочинська, Комишнянська, Лютенківська, Шишацька, Драбинівська, Гадяцька, Заводська, Машівська громади.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив, що медичне забезпечення учасників аварії на ЧАЕС значно покращилось завдяки сучасним апаратам МРТ, томографам тощо.

“Медична допомога ліквідаторам аварії ЧАЕС надається. Проводяться профілактичні огляди, оперативні втручання, приміром, протезування. Змінилась якість надання медичної допомоги у спеціалізованих закладах. В обласній клінічній лікарні встановлений сучасний МРТ-апарат, комп’ютерний томограф, а сучасний кардіоцентр дає змогу більше провести досліджень”, – розповів Віктор Лисак.

“У Полтавській області пенсійним забезпеченням охоплено понад 11 тисяч чорнобильців різних категорій. Особлива увага при нарахуванні пенсій приділяється ліквідаторам, їх налічується 3 200. Середній розмір їх пенсій складає понад 11 100 грн. Решта категорій чорнобильців отримують пенсії від 3 до 4 тисяч гривень. Перерахунки і підвищення пенсій відбуваються відповідно до зростання соціальних стандартів, які підвищуються два-три рази на рік”, – розповів перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко.

Система Orphus